Asic вивчає зруйновану біткойн-компанію Blockchain Global після розслідування Guardian | Криптовалюти

Корпоративний регулятор Австралії вивчить деталі краху біткойн-компанії Blockchain Global після того, як розслідування Guardian Australia виявило зв’язки між двома її директорами та серією невдалих схем криптовалютних інвестицій.

У 2021 році компанія Blockchain Global зазнала краху, заборгувавши кредиторам 58 мільйонів доларів, і ліквідатор направив її директорів – Аллана Гуо, Сема Лі та Райана Сю – до Австралійської комісії з цінних паперів та інвестицій за можливі порушення Закону про корпорації. Це включало можливі порушення обов'язків директора, зловживання довірою та необґрунтовані операції, пов'язані з директором.

Asic спочатку повідомив ліквідаторів Pitcher Partners, що не має наміру вживати заходів після отримання першого звіту про діяльність компанії в березні 2022 року.

Однак після розслідування Guardian Australia щодо HyperVerse схема криптоінвестицій, яка пов’язана з Лі та Сю, Asic розпочав перевірку звіту ліквідатора. Остаточна версія була подана Asic у жовтні.

Представник Asic сказав Guardian Australia: «Asic підтверджує, що оцінює звіти ліквідатора щодо BGL».

Guardian Australia виявила масштабні збитки інвестиційної схеми HyperVerse, яка уникла уваги регулятора в Австралії, незважаючи на те, що її влада за кордоном позначила як можливу «аферу», а іншу як «підозрювану пірамідну схему».

Судові документи, подані в січні в США проти Bitcoin Родні, старший американський промоутер HyperFund і HyperVerse, стверджує, що схема працювала за допомогою мережі або промоутерів, які проводили «шахрайські рекламні презентації» для інвесторів і потенційних інвесторів. Його звинуватили в веденні та змові з метою ведення неліцензованого бізнесу з переказу грошей.

У афідевіті, поданому Службою внутрішніх доходів США, стверджується, що першим інвесторам «оплачували кошти, зібрані від нещодавніх інвесторів», а операцій з майнінгу біткойнів, як стверджувала компанія, не існувало. У судових документах, наданих владою у цій справі, немає згадок ні про Сю, ні про Лі.

Лі заперечив, що стоїть за HyperVerse, заявивши, що його участь обмежувалася наданням технологій і управлінням коштами в організації. І Лі, і Сю з’явилися на глобальній презентації HyperVerse у 2021 році разом із фальшивим головним виконавчим директором на ім’я Стівен Ріс Льюїс. Сюй і Лі також займали важливе місце в рекламних матеріалах для схем, які передували HyperVerse, відомих як HyperFund і HyperCapital.

З тих пір це був Ріс Льюїс розкрив Guardian бути британцем Стівеном Гаррісоном, який сказав, що його найняли на короткий період через агента з талантів грати «корпоративного ведучого» і що він не брав жодної ролі в справжньому бізнесі.

У 2021 році Лі переїхав до Дубая, а місцезнаходження Сю невідоме. Го не бере участі в схемах групи Hyper.

За оцінками американської компанії з аналізу криптографії Chainalysis, збитки HyperVerse у 2022 році склали 1,3 мільярда доларів США (1,97 мільярда австралійських доларів).

Перехід Asic щодо вивчення колапсу Blockchain Global відбувається, коли ліквідатор також відкриває можливий зв’язок у записах компанії з роботою HCash, яка була криптовалютою, пов’язаною з інвестиційними схемами Hyper.

«Ліквідатори виявили дві боргові операції на загальну суму 500 000 доларів на головному банківському рахунку Blockchain Global. [linked to HCash]. Обидві ці транзакції відбулися 5 серпня 2019 року», — сказав виданню Guardian Australia ліквідатор Pitcher Partner Ендрю Йео.

«Незрозуміло, чи були кошти використані за цільовим призначенням».

пропустити минулу акцію розсилки

Винагороди, накопичені за допомогою попередніх схем Hyper, були конвертовані в HCash, перш ніж їх можна було конвертувати в інші криптовалюти.

Згідно з «організаційною схемою групи HyperTech», HCash була однією з трьох австралійських компаній, що стояли за інвестиційними схемами Hyper у альянсі з Blockchain Global, Collinstar Capital і HCash Foundation.

Згідно з рекламним матеріалом групи HyperTech, Collinstar Capital, Blockchain Global і HCash були «багатомільярдною групою компаній».

Офіційна група Telegram HCash підтвердила свою співпрацю з HyperTech і HyperCapital у 2019 році, заявивши, що вона «союзна з групою HyperTech».

Документи Asic показують, що HCash Tech Pty Ltd належала Сюй і Цзяньбо «Джейкоб» Ченг і була заснована в 2017 році. Заяву про скасування реєстрації було подано в травні 2023 року.

Collinstar Capital до середини 2022 року належав Сюй, після чого його поглинув Чен.

Документи Asic показують, що акції 40 засновників компанії були передані від Сю до Чена за 5,50 доларів США, тоді як 200 000 некумулятивних привілейованих акцій було передано безкоштовно, вартістю 125 000 доларів США вказано як неоплачену.

Чен не відповів на запитання Guardian Australia.

Лі не відповів на запитання Guardian Australia до публікації a попередня стаття про його участь у створенні та діяльності HyperFund та HyperVerse. Раніше він заперечував, що схеми є шахрайством.

У повідомленні WhatsApp після публікації статті він стверджував, що в ній містяться «викривлення» щодо його ролі в управлінні схемами Hyper, але не відповів на запитання, що це таке. Він також заявив, що «люди в Інтернеті продовжують [sic] вигадувати речі».

Лі також не відповів на запитання Guardian Australia про висновки ліквідаторів щодо Blockchain Global.

Source link

Поділіться своєю любов'ю