Зараз гарний час для інвестування в біткойн? Що кажуть експерти

Інвестори в криптовалюти провели більшу частину 2023 року в очікуванні хороших новин.

Після краху FTX наприкінці 2022 року — на той час найбільшої у світі криптовалютної біржі — популярна цифрова валюта біткоїн на початку року торгувалась лише на північ від 16 000 доларів США, що значно нижче від понад 60 000 доларів США під час криптовалютного буму 2021 року.

Проте за останні кілька місяців все почало покращуватися. Криптоінвестори все більше переконувався що SEC схвалить багаторічні зусилля інвестиційних компаній залучити a спотовий біржовий біткойн-фонд на ринок, який, як очікується, підвищить попит на популярну монету.

На момент появи новин 10 січня 11 нових біткойн ETF почнуть торгуватикриптоінвестори перемагали, піднявши ціну монети на 155% у календарному 2023 році.

І що тепер? Ми йдемо до ще одного криптовалютного ринку, чи ентузіасти біткойнів випередили себе?

«Це, безумовно, переломний момент», — каже Браян Вендіг, президент MJP Wealth Advisors у Вестпорті, штат Коннектикут.

Ось чого він та інші експерти кажуть, що очікувати від цього.

Очікуйте більшого попиту та нових коштів

Нова хвиля біткойн-ETF спрощує, ніж будь-коли, інвесторів у більш традиційні активи, такі як акції та облігації, занурюватися в криптовалюту. Замість того, щоб відкривати окремий рахунок для купівлі криптовалют — часто з високими торговими комісіями — інвестори в ETF можуть тримати біткойни разом із іншими інвестиціями на своїх брокерських рахунках.

«Це лише початок», — каже Метью Сігел, керівник відділу досліджень цифрових активів у VanEck, інвестиційній компанії, яка пропонує один із 11 нових фондів.

«Ми вважаємо, що це був величезний крок вперед, який розблокує значний попит, враховуючи економію коштів для роздрібних покупців і безпеку, доступну для інституційних покупців», — говорить він.

Нові ETF невдовзі дозволять консультантам, які мають справу з багатими клієнтами та великими грошовими установами, почати включати криптовалюту у свої портфелі, додає він.

«У них поки що немає можливості помістити ці біткойн-ETF в дискреційні портфелі клієнтів», — каже Сігел. «Але ми можемо спостерігати, як кілька банків і брокерів уже готують ці моделі, які, як ми очікуємо, з’являться пізніше цього року».

Також очікуйте нових крипто ETF — і в різних варіантах.

«Здається неминучим, що ми матимемо ETF, пов’язані з ефіром, як вторинну криптовалюту, у яку люди зможуть інвестувати», — каже Тодд Розенблут, керівник відділу досліджень VettaFI. Тим часом, за його словами, «тепер двері відкриті для ряду ETF, які включають біткойни, а також інші активи».

Експерти кажуть, що це можуть бути такі ж прості, як портфелі, які поєднують ризик біткойнів із звичайними інвестиціями, такими як індекс S&P 500. Ймовірно, також з’являться більш складні так звані альтернативні стратегії, наприклад фонди, які використовують біткойни для хеджування. виконання інших інвестицій.

Перспективи криптовалюти: «Це все ще спекуляції»

Швидке зростання ціни біткойна останнім часом було б величезним для традиційних активів, таких як акції чи облігації, але насправді це не те, про що варто писати в Cryptoland, каже Стефан Уеллет, засновник і генеральний директор FRNT Financial.

«Ви бачили деякі припущення щодо оголошення біткойн-ETF, але всі показники, які ми розглядаємо, щоб оцінити, де ми знаходимося в ринковому циклі, говорять нам, що ми дуже далекі від ринку FOMO, де кожен і їхній пес говорить про криптовалюту», — каже він.

За його словами, такі показники, як пошук біткойнів і криптовалют у Google Trends, фінансування криптокомпаній і обсяги торгів інвесторів, є відносно приглушеними. Іншими словами, якщо криптовалютний ринок увійде в черговий цикл бичачої торгівлі, ми перебуваємо на перших днях цього.

Однак це не обов’язково означає, що настав час нагромаджуватися. Експерти з біткойнів не купують через розгортання ETF. Скоріше вони вірять у довгостроковий потенціал біткойна як засобу збереження вартості та альтернативної платіжної системи в країнах, що розвиваються. Вони вірять у майбутнє, де технологія блокчейн стане більшою частиною економічної екосистеми США.

Це може ніколи не статися. І навіть якщо ви вірите в довгострокову тезу, пам’ятайте — криптовалюти не торгуються на основі фундаментальних принципів, як це роблять акції. Це означає, що ціни змінюються виключно залежно від активності інвесторів.

«Це все ще припущення. Це не змінилося», — каже Вендіг.

Якщо ви думаєте про додавання криптовалюти у свій портфель, запитайте себе, яку роль вона може зіграти в досягненні ваших особистих фінансових цілей, говорить він.

«Якщо інвестор може відповісти на це належним чином, тоді ви зможете визначити розмір, який у вас повинен бути», — каже він. «Ви хочете зануритися в цей клас активів? Або цей клас активів навіть не раціональний для вас як інвестора?»

Якщо ви інвестуєте в криптовалюту, Vendig рекомендує тримати речі невеликими. «Я б сказав, що 1% з більш консервативного боку, і не більше 5% від вашого загального портфеля, якщо ви інвестор, орієнтований на зростання».

НЕ ПРОПУСТІТЬ: Хочете бути розумнішими й успішніше розпоряджатися грошима, роботою та життям? Підпишіться на нашу нову розсилку!

Хочете знайти роботу своєї мрії у 2024 році? Пройдіть новий онлайн-курс CNBC «Як пройти співбесіду на роботу», щоб дізнатися, чого насправді шукають менеджери з найму, які методи висловлюють мову тіла, що говорити, а що не говорити, а також як найкраще говорити про оплату праці. Почніть сьогодні та заощаджуйте 50% з кодом знижки EARLYBIRD.

ПЕРЕВІРИТИ: 11 нещодавно схвалених біткойн-ETF розпочинають торгівлю сьогодні, але експерти радять «підходити обережно»

Source link

Поділіться своєю любов'ю