Біткойн-халвінг: криптотрейдери чекають чотирирічної події

Примітка редактора: Версія цієї історії з'явилася в інформаційному бюлетені CNN Business' Nightcap. Щоб отримати його у свою поштову скриньку, зареєструйтеся безкоштовно, тут.


Нью-Йорк
CNN

Чотирирічне «розполовинення» майже на порозі.

І хоча це може звучати як якийсь язичницький ритуал або назва фільму жахів, насправді це досить механічна операція, жорстко закодована в дизайні біткойна.

Простіше кажучи, халвінг — це автоматичне зменшення на 50% кількості біткойнів, що надходять в обіг. Теоретично це повинно підвищити вартість криптовалюти, утримуючи її інфляцію під контролем.

Халвінг — це Чемпіонат світу для прихильників криптовалюти. Це відбувається кожні чотири роки, і емоції зашкалюють.

«Вгадувати ендшпіль для біткойна після кожного халвінгу — це найвищий вид спорту», ​​— сказав Антоні Тренчев, співзасновник крипто-кредитора Nexo, у заяві. «Якщо брати до уваги попередні удвічі, то для того, щоб ціна біткойна подвоїлася, потрібно не більше восьми місяців».

Це однозначно позитивна думка, але не рідкість серед прихильників біткойнів.

Біткойн, перша і найбільша в світі цифрова валюта, досяг рекорду 73 750 доларів США в березні, частково викликане захопленням інвесторів халвінгом, а частково регулятивним схваленням Сполучених Штатів кількох біржових фондів, що торгуються на біткойнах, або ETF.

Ці фінансові інструменти дали звичайним інвесторам можливість отримати доступ до руху біткойнів без деяких ризиків фактичного володіння цифровою валютою, і призвели до того, що мільярди доларів кинулися в біткойн, що цього року зросло на 40%.

Час зменшення вдвічі не є точним, оскільки він базується на швидкості, з якою біткойн-токени надходять в обіг через технічний обчислювальний процес, відомий як майнінг.

Більшість оцінок свідчать, що зменшення вдвічі відбудеться цієї п’ятниці ввечері, 19 квітня, для тих, хто проживає на сході Сполучених Штатів, або вранці в суботу, 20 квітня, для тих, хто проживає в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

«Історично кожне зменшення вдвічі призводило до певного підвищення ціни», — сказав Гарет Роудс, керуючий директор дослідницької та консультаційної фірми Pacific Street, в інтерв’ю. на початку цього року. «Це має сенс, тому що ви очікуєте, що з більшими обмеженнями пропозиції ціни зростуть».

У 2020 році «винагорода» біткойн-майнерів зросла з 12,5 біткойна до 6,25. Тепер він знизиться з 6,25 до 3,125. Майнери, по суті, є аудиторами блокчейну біткойнів, які використовують потужні суперкомп’ютери для підтвердження транзакцій і отримують гроші за свою роботу в біткойнах.

Звичайно, є багато криптоскептиків, які попереджають, що цифрові активи ще мають підтвердити можливість їх використання в реальному світі та є, у кращому випадку, дуже ризикованими інвестиціями.

«Незрозуміло, якою мірою були попередні зміни цін спричинений навпіл, а не просто корельовані з ним», – зазначила у своєму інформаційному бюлетені Моллі Вайт, інженер-програміст і відомий криптокритик. Потрібне цитування. «Примітно, що попередній халвінг у травні 2020 року збігся з масштабними макроекономічними змінами в перші місяці пандемії Covid-19, які спричинили перетікання грошей у більш ризиковані класи активів за всіма напрямками, а також викликали хвилю нудьгуючих денних трейдерів, керованих пандемією. крипто.”

Повторюючи це слово застереження, професор фінансів Університету Вілланова Джон Седунов написав, що немає гарантії, що колишні показники біткойна повторяться, «особливо в світлі макросередовища та потенційного зростання витрат на майнінг».

За задумом ніколи не буде більше 21 мільйона біткойнів. Це створює дефіцит, який, на думку прихильників, створює цінність. Скептики, як правило, стверджують, що такий промисловий дефіцит не створює реальної основної цінності. (Мабуть, найвидатнішим у цьому таборі є Джеймі Даймон, голова JPMorgan Chase, який давно висміював біткойн як нікчемну інвестицію.)

Хоча довгострокові настрої щодо біткойнів є оптимістичними серед прихильників криптовалюти, психологію навколо такої події, як халвінг, важко передбачити, і вона може створити надзвичайну волатильність навіть за стандартами криптовалюти.

Грег Берд, генеральний директор Stronghold Digital Mining, сказав у заяві перед халвінгом, що, незважаючи на певний перебільшений ентузіазм навколо цієї події, останнє зростання біткойнів є «набагато більшим, ніж примхою».

«Біткойн розвивається завдяки інституційному прийняттю», — сказав Берд. «Не було б дивно побачити, як ціна біткойна значно зросте протягом наступних двох років».

Source link

Поділіться своєю любов'ю