Біткойн підскочив до історичного максимуму, перевищивши 72 000 доларів

Лондон (AFP) – У понеділок біткойн піднявся до історичного максимуму вище 72 000 доларів, оскільки найпопулярніша у світі криптовалюта отримала подальшу підтримку через більшу доступність торгівлі та слабкість долара.

Видано: Змінено:

2 хв

Віртуальна одиниця коштувала 72 234 долари, оскільки дилери також очікують на майбутнє промисловість подія, яка традиційно підвищує ціну біткойна.

Сплеск у понеділок продовжив рекордний пробіг минулого тижня, коли валюта бульдозером перевершила попередню вершину в листопаді 2021 року в 68 991 долар.

Bitcoin отримала подальшу підтримку в понеділок після того, як Управління з питань фінансової поведінки Британії заявило, що приєднається до регулюючих органів США, дозволивши створювати пов’язані з криптовалютою цінні папери.

На початку цього року влада США дала зелене світло біржовим фондам (ETF), прив’язаним до спотової ціни біткойна, що полегшило звичайним інвесторам додавати одиницю до свого портфеля.

Крипто «переходить на мейнстрім»

«Це (заява FCA) говорить про те, що криптовалюти стають мейнстрімом, і не тільки біткойни, але й інші відомі монети», — сказала AFP аналітик XTB Кетлін Брукс.

«Ми знаємо, що попит є, і це відбувається завдяки надходженню 10 мільярдів доларів США в біткойн-ETF».

Коментатори широко вважають ETF доказом зростаючого інтересу до криптовалюти з боку інституційних інвесторів, що ще більше підсилює ентузіазм інвесторів.

Біткойн створюється або «видобувається» як винагорода, коли потужні комп’ютери вирішують складні проблеми для підтвердження транзакцій, здійснених у блокчейні.

Але винагорода, що надається «майнерам» біткойнів — тим, хто робить внесок у створення блокчейну шляхом перевірки транзакцій — ось-ось розділить надвоє.

Так зване «зменшення вдвічі» наступного місяця сильно підтримало ціну на одиницю в останні дні та тижні через скорочення поставок.

«Біткойн підскочив до нового історичного максимуму, підштовхнутий потужними притоками ETF і перед квітневим подією, яка вдвічі розповсюджується», — сказала аналітик City Index Фіона Сінкотта.

«Крипторинок стрімко зріс на 350 відсотків від свого мінімуму 2022 року і не демонструє жодних ознак зупинки після того, як двері були відкриті для інституційних інвесторів і коли роздрібні інвестори відчувають FOMO», — сказала вона, посилаючись на «страх втратити».

Сінкотта передбачив, що 100 000 доларів можуть стати «наступною природною ціллю», але висловив обережність.

«Біткойн надзвичайно мінливий і може впасти так само швидко, як і зріс», — попередила вона.

Хто створив біткоін?

Імпульс також дав слабкий долар, оскільки п’ятничні дані про робочі місця в США підтвердили очікування, що Федеральна резервна система продовжує скорочувати процентні ставки В червні.

За поточною ціною біткойн злетів майже на 70 відсотків із січня, коли він становив близько 43 000 доларів.

Однак у листопаді 2022 року він впав до 15 000 доларів після краху криптобіржі FTX.

Цифрова валюта має кінцеву кількість одиниць. Творець біткойна Сатоші Накамото обмежив максимальну кількість біткойнів до 21 мільйона.

Триває судова справа в Лондон намагається з'ясувати, чи винайшов біткойн австралійський комп'ютерник Крейг Райт.

Райт каже, що він Накамото, автор білої книги, яка представила світові криптовалюту в 2008 році.

Crypto Open Patent Alliance (COPA), некомерційна організація, створена для захисту технологій криптовалюти від патентів, подає до суду на Райта через претензії.

(AFP)

Source link

Поділіться своєю любов'ю