Біткойн починає 2024 рік з чергового зростання

Bitcoin (BTC-USD) розпочав 2024 рік із чергового підвищення, піднявшись вище 45 000 доларів США вперше з квітня 2022 року.

Новий сплеск найбільшої у світі криптовалюти, який почався в понеділок увечері, здебільшого пов’язаний з ажіотажем щодо серії спотових біржових фондів біткойнів, які можуть отримати схвалення цього місяця.

Очікується, що Комісія з цінних паперів і бірж винесе рішення до 10 січня щодо заявок від 12 фінансових менеджерів, які сподіваються запустити ETF, що дозволить звичайним людям отримати доступ до біткойнів, не володіючи ними.

Серед заявників є деякі з найбільших імен на Уолл-стріт, з BlackRock (BLK) Франкліну Темплтону (БЕН). Раніше SEC відхиляла такі заявки, стверджуючи, що продукти вразливі до маніпулювання ринком.

Штаб-квартира BlackRock у Нью-Йорку. (STRF/STAR MAX) (STRF/STAR MAX/IPx)

Працівники галузі кажуть, що є ознаки того, що регулятори цього разу не будуть заважати, а натомість дадуть зелене світло всім заявникам одночасно.

«Видача бажаного за дійсне вже давно є характерною рисою криптоіндустрії, особливо щодо схвалення SEC спотових ETF біткойн», — сказав у вівторок Ян Кац, керуючий директор консалтингової фірми з фінансового регулювання Capital Alpha.

«Поки що це не спрацювало. Але останні дії показують, що SEC нарешті перестане говорити «ні».

Біткойн дійсно відмовився від деяких своїх прибутків протягом понеділка, але все ще виріс більш ніж на 2% за останні 24 години станом на 16:00 за східним часом. За даними CoinMarketCap, загальна ринкова капіталізація всіх криптоактивів зросла на 3% до 1,73 трильйона доларів США станом на вівторок о 14:30 за східним часом.

Кілька інших криптовалют і біржових акцій, пов’язаних з біткойнами, досягли такого ж імпульсу у вівторок, перш ніж також повернути частину своїх прибутків. Програмна фірма MicroStrategy (MSTR), корпоративного власника біткойнів, у підсумку збільшився на понад 9%, а біткойн-майнер Riot Platforms, Inc. (БУНТ) трохи знизився.

Coinbase (МОНЕТА), найбільша криптовалютна біржа США, впала майже на 10%.

Біткойн все ще далекий від свого історичного максимуму в 68 789 доларів, встановленого в 2021 році, коли він виграв від періоду низьких процентних ставок і фіскального стимулювання, що поклало надлишок заощаджень у кишені інвесторів.

Ринок зазнав краху у 2022 році, коли ставки зросли, а гігантська криптовалютна біржа FTX зазнала краху, перш ніж несподівано повернутись у 2023 році.

Торік біткойн зріс на 164%, оскільки оптимізм щодо появи ETF зріс через заявку BlackRock і рішення суду на користь іншого заявника ETF, Grayscale Investments.

Переконливий випадок у 2024 році полягає в тому, що багато найбільших проблем криптовалюти тепер офіційно в дзеркалі заднього виду після злочинця переконання засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда та a Визнання провини від генерального директора Binance Чанпена Чжао.

ФАЙЛ - Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід залишає федеральний суд Манхеттена 15 червня 2023 року в Нью-Йорку.  Другий судовий процес над Бенкменом-Фрідом за звинуваченнями, які не стосуються справи про шахрайство з криптовалютою, представленої журі, яке визнало його винним у листопаді, не є необхідним, заявили прокурори судді в п’ятницю, 29 грудня (AP Photo/Bebeto Matthews, файл)

Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід. (Bebeto Matthews/Фото AP, файл) (ASSOCIATED PRESS)

Інвестори оптимістично налаштовані на те, що галузь готова отримати ширше визнання та чіткість регулювання з боку Вашингтона.

Вони також у захваті від «хавлінгу» біткойна в квітні, події, яка відбувається раз на чотири роки, що скорочує щоденну емісію криптовалюти вдвічі — і зазвичай призводить до чергового зростання.

Девід Холлеріт є старшим репортером Yahoo Finance, який висвітлює банківську справу, криптовалюту та інші сфери фінансів.

Натисніть тут, щоб переглянути останні криптовалютні новини, оновлення, значення, ціни та інше, пов’язане з біткойнами, ефіріумом, доджкойнами, DeFi та NFT.

Читайте останні фінансові та ділові новини від Yahoo Finance

Source link

Поділіться своєю любов'ю