Чому калькулятори халвінгу біткойнів не синхронізовані

За останніми оцінками мережа біткойнів вдвічі скорочується, ймовірно, через сім днів (19 квітня). Але спроба визначити точну хвилину чи навіть годину для цього заздалегідь запланованого програмного оновлення напрочуд непередбачувана. Просто подивіться на будь-який із зворотних відліків біткойнів, що зменшують половину в Інтернеті: усі вони не синхронізовані!

Це уривок з інформаційного бюлетеня The Node, щоденного огляду найважливіших новин про криптовалюту на CoinDesk і за його межами. Ви можете підписатися, щоб отримати повну версію інформаційний бюлетень тут.

Спостерігач Гуру, наприклад, показує, що зменшення вдвічі відбудеться через сім днів, сім годин і 20 хвилин, тоді як CoinMarketCap каже, що це станеться через дві години. У «Зворотному відліку зменшення винагороди за блок біткойнів» сказано, що це відбудеться через сім днів і 15 годин. Хоча всі ці оцінки загалом узгоджуються, хтось, хто хоче торгувати вдвічі, може бути дещо розчарованим.

Планується, що халвінг біткойна відбуватиметься кожні 210 000 блоків або приблизно кожні чотири роки. Ця конкретна подія буде автоматично виконана мережею точно на висоті блоку 840 000. Виходячи з того, як творець біткойна Сатоші Накамото розробив систему, біткойн-майнери «знаходять» наступний блок для хешування в блокчейні кожні 10 хвилин, а це означає, що має бути легко точно визначити, коли має відбутися наступне уполовинення з точністю до хвилини.

На практиці, однак, усе трохи заплутаніше.

«Розрахунок часу до розведення біткойна вдвічі складається з трьох важливих елементів: поточної висоти блоку, блоку, на якому відбувається наступне розведення вдвоє, і середнього часу блокування», — сказав Саймон Кузаерт, директор із даних The Block Research (який наразі передбачає падіння половини за сім днів 15 годин 40 хвилин).

«Оскільки другий елемент, цільовий блок, є константою, точність зворотного відліку залежить від поточної висоти блоку та середнього часу блоку», — сказав він. Так само для підрахунку поточної висоти блоку, яку легко отримати.

Імовірна розбіжність полягає в тому, як різні калькулятори розраховують час між блоками. Знову ж таки, теоретично час для видобутку блоку має складати навіть 10 хвилин, за задумом. Але кількість майнерів, які спрямовують обчислювальну потужність на майнінг і захист блокчейну біткойнів, не є статичною, тобто ця цифра може коливатися.

Дивись також Цього разу халвінг біткойна справді інший | Думка

«Середній час блокування важче точно оцінити», — сказав Кузарт. «Можна взяти просту константу і припустити, що для видобутку кожного блоку потрібно 10 хвилин». Але те, що калькулятори уповільнення, ймовірно, роблять, це беруть «ковзний середній час блоку» за певний часовий масштаб, чи то за останні 100, 90 чи 30 днів (або будь-який інший довільний період часу).

«Це не обов’язково веде до більш точного прогнозу, оскільки середнє значення за останні дні не обов’язково передбачає середнє значення на наступні кілька днів», – додав Кузарт.

Провідний менеджер з майнінгу NiceHash Марко Тарман повторив цю тезу, сказавши, що кожен у світі має однаковий доступ до деяких «статичних» даних щодо біткойнів: висота блоку, що зменшується вдвічі. Однак є дві інші «динамічні частини інформації», поточна висота блоку та час блоку.

«Важливо зазначити, що час блокування може значно коливатися», — сказав Таман. «Якщо середній час блокування менший за 10 хвилин, прогнозована подія зменшення вдвічі буде швидше. І навпаки, якщо середня тривалість блокування перевищує 10 хвилин, подія уполовинення буде здаватися відкладеною».

Іншими словами, зворотний відлік до зменшення вдвічі — події, про яку не тільки відомо заздалегідь, але й активно очікують до такої міри, що люди сперечаються про те, чи вона «врахована» — це більше мистецтво, ніж наука.

«Хоча ця деталь може бути не критичною при спостереженні зворотного відліку на рік вперед, точність стає все більш важливою з наближенням події», — сказав Тарман.

Source link

Поділіться своєю любов'ю