Прихована волатильність біткойна зростає, коли нерви ламаються перед халвінгом

(Bloomberg) — Один із індикаторів ринку опціонів, за яким уважно стежать, починає показувати, що спекулянти нервують перед коригуванням коду біткойн раз на чотири роки, яке в минулому було позитивним для криптовалюти.

Найбільш читані від Bloomberg

Передбачувана волатильність опціонів на біткойн підскочила минулих вихідних, змінивши тенденцію до зниження, яка спостерігалася минулого тижня, йдеться у звіті Kaiko Research. Зростання, як правило, означає, що учасники ринку менш впевнені щодо напрямку цін, сказав Адам Маккарті, аналітик Kaiko. Коли неявна волатильність зростає, трейдери зазвичай готові платити більше, щоб захистити наявні позиції або спекулювати на потенційних рухах цін — угору чи вниз.

Біткойн вразив інвесторів у п’ятницю, коли ціна коливалася в діапазоні понад 8%, у той час як глобальні фінансові ринки були збурені спалахом геополітичних ризиків.

Передбачувана волатильність контрактів, термін дії яких закінчується протягом наступних двох тижнів, зросла найбільше, з 59% до 71% лише за 2 дні, сказав Кайко, припускаючи, що очікування щодо короткострокової волатильності зростають.

«У цьому випадку це, ймовірно, більш ведмежий, оскільки трейдери невпевнені, але готові платити більше за опціони, щоб отримати захист від коливань цін», — сказав Маккарті. «Вони, можливо, платять високі внески, щоб купити низхідний захист».

Після здебільшого одностороннього сплеску біткойна після січневого схвалення американських біржових фондів для зберігання криптовалюти ціна коливалася в діапазоні за останній місяць. Зараз трейдери зосереджуються на тому, що називається халвінгом, коли винагорода у вигляді додаткових токенів, які так звані майнери отримують за перевірку транзакцій у блокчейні, буде скорочена вдвічі. Подія запланована на 20 квітня.

“Я думаю [the spike in Bitcoin expiries] насправді пов’язане з тим, що люди роблять ставку на попит на біткойни в день утилізації, де він буде ще дорожчим, оскільки пропозиція буде скорочена», – сказав Бартош Ліпінський, засновник і генеральний директор Cube Exchange. «Це дуже унікальна подія в історії біткойна, оскільки у вас є дві сили, які фактично створюватимуть тиск на ціну, яка вже зазвичай є досить нееластичною».

Інший звіт Kaiko показує, що попередні уповільнення показують, що короткостроковий вплив був неоднозначним, тоді як довгостроковий був позитивним. Під час двох із трьох попередніх розгалужень ціни зросли через один і три місяці після цього, пояснюється у звіті. У всіх трьох халвінгах ціни зросли через дев’ять і 12 місяців.

Однак Кайко підкреслює, що розмір вибірки з трьох не обов’язково є достатньо великим, щоб бути переконливим, і дослідники вважають, що інші позитивні події в галузі сприяли досягненню.

Найбільш читані з Bloomberg Businessweek

© Bloomberg LP, 2024

Source link

Поділіться своєю любов'ю