Чи може BTC досягти 100 000 доларів? – Радник Forbes

Редакційна примітка: ми отримуємо комісію за партнерські посилання на Forbes Advisor. Комісії не впливають на думки чи оцінки наших редакторів.

З моменту свого запуску в 2009 році біткойн (BTC) потрапив у заголовки газет і привернув інтерес ентузіастів технологій та інвесторів. Ціна криптовалюти різко зросла з менш ніж 500 доларів у 2013 році до понад 64 000 доларів у 2021 році.

Після значного падіння з цих висот у 2022 році біткойн опустився нижче 17 000 доларів. Однак з тих пір криптовалюта зросла, навіть перевищивши 50 000 доларів 12 лютого, що змусило багатьох інвесторів замислитися, чи зможе біткойн піднятися вище своїх історичних максимумів і досягти шестизначної цифри. .

Коли біткойн досягне 100 000 доларів?

Ніхто не знає напевно, чи буде біткойн зростати чи падати в ціні протягом найближчих днів, тижнів, місяців чи років. Однак один із способів здогадатися про майбутні зміни цін — розглянути BTC попередні зміни цін.

У січні 2014 року біткоін коштував приблизно 800 доларів. До січня 2024 року він коштував понад 42 000 доларів. Це означає зростання ціни більш ніж на 5150% і річний прибуток понад 135% на рік за останнє десятиліття.

Якщо середня річна прибутковість біткойна зросте з таким же темпом, вона досягне 98 700 доларів США в січні 2025 року та досягне 100 000 доларів США в лютому того ж року.

Деякі експерти вважають, що біткойн може зрости в ціні ще швидше. Френк Холмс, виконавчий голова компанії HIVE Digital Technologies, що займається розробкою центрів обробки даних, каже: «Протягом наступних 12 місяців ми потенційно можемо спостерігати подвоєння ціни до 4 разів».

Метт Хоуган, головний інвестиційний директор Bitwise, також вважає, що ціна біткоїна може істотно зрости цього року. Він каже: «Ми вважаємо, що біткойн перебуває на багаторічному «бичачому» ринку і, ймовірно, цього року встановить нові історичні максимуми».

Звичайно, це спрощення потенційних змін ціни біткойна. Криптовалюта є неймовірно нестабільною, і за те десятиліття 135% прибутковості в річному обчисленні було багато випадків, коли біткойн втрачав половину своєї вартості або більше за короткий час і не повертався до попередніх максимумів протягом місяців або років.

Чому ціна біткойна може зрости?

Є кілька подій, які можуть спричинити зростання ціни біткойна.

Spot Bitcoin ETF

10 січня Комісія з цінних паперів і бірж США затвердила перше місце біткойн ETF.

Схвалення цих нових ETF дозволяє постачальникам створювати ETF, які безпосередньо купують і зберігають біткойни від імені інвесторів. Це дозволяє інвесторам торгувати BTC за поточною або спотовою ціною. Раніше ETF могли торгувати лише ф’ючерсними контрактами на біткойни.

Ф’ючерси — це складні похідні інструменти, якими торгують лише досвідчені інвестори.

Багато інвесторів вважають, що схвалення спотового ETF може збільшити доступність біткойна як інвестиції та залучити інвесторів, які не володіли біткойном, просто через складність покупки криптовалюти.

«Ціна біткойна визначається попитом і пропозицією. Наразі ми маємо величезне нове джерело [of] попит від запуску біткойн-ETF», — говорить Хоуган.

Халвінг біткойна

Коли мова заходить про пропозицію BTC, є ще один фактор. Біткойн ось-ось зазнає чергового халвінгу.

Біткойн функціонує через децентралізовану мережу комп’ютерів, які перевіряють транзакції. Кажуть, що ці комп’ютеривидобуток біткойнів. Коли блок транзакцій перевіряється шляхом генерації правильного криптографічного рішення, майнер, який його розгадав, отримує винагороду новими біткойнами.

Існує обмеження в 21 мільйон біткойнів, які коли-небудь будуть вироблені, і час від часу кількість біткойнів, нарахованих за перевірку блоку, зменшується вдвічі. Немає встановленої дати для наступного розведення навпіл — це залежить від кількості перевірених блоків. Але оцінки передбачають наступне зменшення вдвічі травень 2024 р.

Халвінг зменшить пропозицію нових біткойнів, які надходять на ринок, а випадки халвінгу історично збільшували обсяг торгівлі та попит на біткойн.

«У квітні ми побачимо, що потік нових поставок, що надходять на ринок, зменшиться приблизно на 7 мільярдів доларів на рік. Нові джерела попиту та скорочення нової пропозиції — це досить чудова установка», — каже Хуган.

Рішення рівня 2

Останнім ціновим каталізатором біткойнів на даний момент є рішення рівня 2, які надали мережі біткойнів більше масштабованості та засобів використання.

Раніше мережу біткойнів можна було використовувати лише для видобутку та переміщення біткойнів між гаманцями. Це була цифрова книга для однієї криптовалюти. Однак тепер його можна використовувати іншими способами, наприклад для смарт-контрактів або децентралізованих програм.

Ці додаткові програми надають більше функціональних можливостей мережі біткойн, потенційно збільшуючи її загальну цінність.

Чи може біткойн знову впасти?

Біткойн має a історія надзвичайної волатильності. Коли він був запущений, біткойн коштував копійки, і протягом багатьох років після цього коштував лише жменьку доларів.

Однак з того часу монета зазнала значних коливань ціни.

Він впав з максимуму в 60 000 доларів у квітні 2021 року до рівня нижче 30 000 доларів у липні того ж року. Потім у листопаді біткойн знову піднявся до історичного максимуму в 65 000 доларів, а наприкінці 2022 року досяг мінімуму в 16 000 доларів.

Говард Хук, CFP і CPA компанії EKS Associates із Прінстона, штат Нью-Джерсі, каже, що крах біткойна може статися з кількох причин. «Одним із найбільших ризиків, які можуть спричинити втрату вартості біткойна або повторний крах, є нормативні проблеми… Іншими проблемами можуть бути просто те, що з’явиться інша монета, яка замінить біткойн як найвідоміший», — говорить Хук.

«Вибаглива природа будь-якого активу, вартість якого не ґрунтується на чомусь відчутному, може втратити цінність лише тому, що багато людей вирішують, що саме сьогодні день для продажу».

Холмс каже: «Я завжди нагадую інвесторам, що урядова політика є передвісником змін. Зважаючи на це, одним із великих ризиків для ціни біткойна є антикрипто-законодавство».

Вплив біткойна на навколишнє середовище

Занепокоєння щодо впливу біткойна на навколишнє середовище також може призвести до подальшого регулювання або переходу на інші криптовалюти для багатьох інвесторів.

У 2022 році біткойн використовував 150 терават-годин електроенергії щороку, що еквівалентно всьому населенню Аргентини, і викидав 65 мегатонн вуглекислого газу щороку.

Чи біткойн все ще має потенціал зростання?

12 лютого ціна одного BTC знову перевищила позначку в 50 000 доларів. Однак це все ще значно нижче історичного максимуму криптовалюти в понад 64 000 доларів, і розумно вважати, що біткойн може досягти цієї висоти ще раз.

Інтерес з боку державних регуляторів і великих гравців у фінансовій індустрії додає довіри до ідеї, що криптовалюта може залишитися тут.

Криптовалютний ринок розвивається. Коли біткойн був запущений у 2009 році, він був першим у абсолютно новому класі активів, відомим лише небагатьом і доступним лише відносно технічно підкованим.

Перемотайте вперед до сьогоднішнього дня, і на ринку існують тисячі криптовалют з ринковою капіталізацією в десятки або сотні мільярдів. У той час як інші нещодавно запущені цифрові активи, такі як NFT, з’являлися та зникали, криптовалюта проіснувала більше 15 років і, незважаючи на значну волатильність, значно зросла в ціні.

Чи варто інвестувати в біткойн?

З огляду на його історичну прибутковість, біткойн може бути привабливою інвестицією. Останні події, такі як створення та продаж спотових біткойн ETF, означають, що інвесторам легше, ніж будь-коли, додавати криптовалюту до свого портфеля.

Для деяких диверсифікація та потенційні прибутки варті ризику.

«Біткойн, як і золото, може бути привабливим для інвесторів [a strategy for] диверсифікації портфельних активів», – каже Холмс.

«Минулого літа Bloomberg провів дослідження, в якому запитав понад 600 інвесторів, якими активами вони б віддали перевагу володіти, якби США досягли боргової межі та не виконали свої зобов’язання. Біткойн був активом номер три в списку після золота та казначейських облігацій».

Однак важливо мати на увазі, що ризики для криптовалют є значними. Незважаючи на те, що біткойн існує вже більше 15 років, це все ще молодий клас активів. З цієї причини може бути важко знати, чи буде біткойн і надалі популярним через десять років, і якщо так, то скільки він буде коштувати.

Гук каже, що звичайні інвестори повинні триматися подалі. «Сам актив має спекулятивний характер. Незважаючи на те, що монета використовується як цифрова валюта, більша частина ціни монети, якщо не вся, є спекулятивною природою того, чим вона може бути», — говорить Хук.

Хоуган, однак, каже, що криптовалюта представляє гарну можливість. «Немає винагороди без ризику», – каже Хуган. «У біткойнах зазвичай є багато і того, і іншого».

Часті запитання (FAQ)

Які ще криптовалюти можуть отримати вартість у 2024 році?

Ринок криптовалют неймовірно різноманітний, і сьогодні є тисячі різних криптовалют на вибір. Біткойн на сьогодні є найбільшим. Але інші великі гравці, такі як ефіріум (ETH), солана (SOL) і XRP (XRP) спостерігали значне підвищення цін за останні кілька років, і вони можуть побачити ще більше прибутків у майбутньому.

Чим торгівля біткойнами відрізняється від торгівлі іншими цінними паперами?

Криптовалюти дуже відрізняються від традиційних цінних паперів, таких як акції чи ETF. Акції, наприклад, представляють частку власності в компанії та її фізичних активах. З іншого боку, криптовалюта не є фізичною. Він існує лише в блокчейні.

Ще одна основна відмінність між криптовалютами та багатьма іншими класами інвестицій полягає в тому, що ви можете торгувати більшістю цінних паперів, лише коли ринок відкритий, зазвичай між 9:30 ранку та 4 вечора за східним часом у робочі дні. Крипторинки відкриті 24/7.

Source link

Поділіться своєю любов'ю