Чи став біткойн життєздатною інвестицією у 2023 році після значного зниження волатильності?

Дубай: спостерігаючи за тим, як історично змінювалася ціна біткойна, будь-який експерт вважав би, що для найкращої криптовалюти демонструвати стабільність на відміну від надзвичайної волатильності в основному нехарактерно. Але чи означає це, що тепер криптовалюту можна розглядати як життєздатну довгострокову інвестицію?

«Останній рік найбільша криптовалюта в основному коливалася між ціновими рівнями в 20 000 доларів (73 500 дирхамів) і 25 000 доларів (91 826 дирхамів) – помітна стабілізація для біткойна, який колись був синонімом волатильності», – сказав Браян Дешелл, криптовалютний трейдер і аналітик з ОАЕ.

«Хоча ціна різко впала після бурхливого пробігу в 2021 році, коли біткойн піднявся до 68 990 доларів (253 405 дирхамів). Але протягом останніх багатьох місяців ціна біткойна вперто підскочила близько 20 000 доларів, що свідчить про те, що волатильність на ринку встановилася».

Зниження волатильності є хорошим знаком для нових криптоінвесторів

Криптовалюти зазнали жорстокого падіння минулого року, втративши 2 трильйони доларів (7,35 трильйона дирхамів) у вартості з моменту піку ралі 2021 року. Рік тому найбільша у світі цифрова монета біткойн знизилася приблизно на 70 відсотків від свого піку, але ширше уявлення про криптовалюту зараз змінюється.

«Багато нових інвесторів зараз розглядають біткойн як довгостроковий варіант інвестування, а не як короткостроковий спекулятивний актив. Оскільки все більше людей починають зберігати свої біткойни протягом довшого періоду часу, попит на біткойни стане більш стабільним, що призведе до меншої волатильності цін», — сказав Дешелл.

«Крім того, ринок біткойнів розвивається. Перша у світі криптовалюта більше не є просто нішевою інвестиційною альтернативою для кількох технічно підкованих інвесторів. Зараз це основний варіант інвестування для мільйонів людей і навіть для деяких установ».

Багато нових інвесторів тепер розглядають біткойн як варіант довгострокового інвестування, а не як короткостроковий спекулятивний актив

– Брайан Дешелл, криптовалютний трейдер і аналітик з ОАЕ

Загальна ринкова оцінка біткойна наразі стабілізується

Поєднання цих факторів допомогло загальній ринковій вартості біткойна відновитися та стабілізуватися після минулорічного падіння. Розмір ринку лише біткойнів зараз становить майже 600 мільярдів доларів (2,2 трильйона дирхамів), а світовий ринок криптовалют оцінюється в 1,08 трильйона доларів (3,97 трильйона дирхамов).

«Це ускладнює для великих трейдерів або інституційних інвесторів коливання ціни біткойна, що, у свою чергу, зменшує його волатильність. Іншими словами, чим більшою стає ринкова капіталізація біткойна, тим важче великим ордерам на купівлю чи продаж вплинути на ціну», — додав Дешелл.

«Поточна так звана «крипто-зима» є в основному результатом агресивного підвищення процентних ставок центральними банками по всьому світу. Великі криптоінвестори з високим кредитним плечем були пригнічені тиском на ціни, що ще більше прискорило падіння ринку. Однак зараз лід може почати танути».

Чи завершився сезон «криптовалютної зими»?

Дослідницька записка британського транснаціонального банку Standard Chartered також передбачила, що тривала крипто-зима підійшла до кінця, і ціна біткойна, ймовірно, зросте до 100 000 доларів (367 000 дирхамів) до кінця 2024 року, що означає, що інвесторам буде вигідно купити Bitcoin зараз.

Провідний інвестиційний банк Goldman Sachs нещодавно припустив, що ми можемо наблизитися до кінця падіння в останньому циклі руху криптовалюти, причому аналітики банку припускають, що існують паралелі з торгівлею біткойнами в листопаді 2018 року, коли ціни деякий час стабілізувалися, а потім почали стабільно зростати.

Хоча біткойн втратив більше половини своєї вартості після свого історичного максимуму за весь час, криптовалюта зросла інвестиціями на 84 відсотки за рік. Це високий показник порівняно з іншими фінансовими ринками, такими як фондові ринки, прибутковість яких становить близько 20 відсотків за рік.

Купувати чи продавати свої інвестиції в біткойни зараз?

«Хоча раніше серед інвесторів був дефіцит довіри до того, як ринок реагує на нестабільні зміни валюти, тепер це не так, і це вплине на довгострокові перспективи біткойна», — сказав Броуді Данн, менеджер з інвестицій в ОАЕ. консультаційна фірма з активів.

«Біткойн більш стабільний, ніж був за останні роки. Оскільки в липні криптовалюта досягла позначки в 31 000 доларів США (113 865 дирхамів), тобто величезне зростання на 90 відсотків, це означає, що біткойн приніс величезний прибуток для інвесторів, які вирішили купити дип. Тож зараз цілком може бути ідеальний час для інвестування».

Незважаючи на те, що біткойн залишається більш нестабільним, ніж традиційні активи, такі як акції чи облігації, існує чітка тенденція до того, що його волатильність зменшується з моменту винайдення криптовалюти в 2009 році, а з 2022 року спостерігається значне зниження.

Нижня лінія?

З огляду на те, що швидкі коливання цін були однією з причин, чому сором’язливі інвестори трималися подалі від біткойнів, оскільки волатильність криптовалюти зменшується, рівень ризику інвестицій стає більш схожим на рівень ризику інших традиційних активів, які є в більшості портфелів.

«З часом криптовалюта може стати більш привабливим варіантом для портфелів усіх рівнів ризику. Навіть краще, оскільки все більше інвесторів починають розглядати біткойн як законний клас активів, попит на криптовалюту має продовжувати зростати», – додав Данн.

«Це, у свою чергу, допоможе не тільки стабілізувати його ціну, але й спричинить її зростання, оскільки тиск підвищеного попиту відповідає обмеженій пропозиції біткойнів у 21 мільйон монет. Це не станеться відразу, але дані показують, що волатильність біткойна з роками зменшується».

Нижня лінія? Напередодні того дня, коли біткойн стане законним активом для інвесторів із будь-яким рівнем ризику, це робить інвестування сьогодні багатообіцяючою можливістю, оскільки криптовалюта все ще майже на 60 відсотків нижче свого історичного максимуму.

Source link

Поділіться своєю любов'ю