«Єдиний в Австралії спотовий біткойн ETF» починає торгівлю на Cboe

Monochrome Asset Management оголосила про офіційний запуск Monochrome Bitcoin ETF (IBTC) на Cboe.

У квітні компанія Monochrome, яка спочатку подала свою заявку на ASX у липні 2023 року з планами на запуск у другому кварталі 2024 року, оголосила, що вирішила зосередитися на Cboe.

У заяві, опублікованій на своєму веб-сайті в той час, керуючий активами заявив, що Cboe «більше узгоджується з нашим стратегічним баченням, охопленням ринку та часовими рамками».

Джефф Ю, генеральний директор Monochrome, заявив, що це перший в Австралії біржовий фонд, який безпосередньо зберігає біткойни. Раніше Global X претендував на звання «першого на ринку» для свого Global X 21Shares Bitcoin ETF (Cboe: EBTC), наполягаючи, що це єдиний спотовий біткойн-ETF в Австралії.

EBTC відстежує ефективність біткойна в австралійських доларах і надає інвесторам доступ до окремих біткойнів, які зберігаються в безпечному «холодному сховищі» в Coinbase, найбільшому в світі зберігачу криптовалют.

Однак, за словами Ю, EBTC не зберігає біткойни безпосередньо, що робить пропозицію Monochrome ETF для біткойнів унікальною.

«Ми раді вивести на ринок Monochrome Bitcoin ETF (IBTC). IBTC безпосередньо зберігає біткойни перший в Австралії. Це узгоджується з місією Monochrome, спрямованою на захист інвесторів, щоб запропонувати безпечні, сумісні та прості шляхи участі в цьому трансформаційному просторі», – сказав Ю.

Крім того, IBTC вирізняється авторизацією Monochrome за категорією ліцензування криптоактивів у рамках режиму ліцензування фінансових послуг Австралії (AFSL), як підкреслює фірма.

Цю категорію ліцензування було запроваджено 29 жовтня 2021 року, щоб гарантувати, що відповідальні особи, які тримають значні частки криптоактивів у роздрібному фонді, дотримуються певних правил захисту інвесторів щодо криптоактивів.

«IBTC є першим і єдиним біржовим фондом на ринку, який отримав дозвіл за категорією ліцензування криптоактивів. До IBTC австралійські інвестори могли інвестувати лише в ETF, які опосередковано володіють біткойнами, або через офшорні біткойн-продукти, обидва з яких не поширюються на правила захисту інвесторів згідно з режимом ліцензування криптоактивів прямого володіння AFS», — заявили у фірмі.

Monochrome Bitcoin ETF (IBTC) використовує CF Benchmarks Ltd CME CF Bitcoin Reference Rate Азіатсько-Тихоокеанський варіант як еталон ціни біткойна.

За словами фірми, це забезпечує інвесторам переваги прозорого та надійного механізму ціноутворення, стійкого до маніпулювання ринком. Порівняльний показник цін IBTC відповідає стандартам порівняльного аналізу Міжнародної організації комісій з цінних паперів (IOSCO).

Розглянувши роботу IBTC, Monochrome сказав, що його авуари біткойнів зберігаються повністю в автономному режимі на захищеному пристрої, який не підключений до Інтернету, згідно з регульованим рішенням зберігання криптоактивів, яке відповідає австралійським нормативним стандартам інституційного зберігання.

Лістинг на ASX все ще гонка

Менеджери фондів протягом деякого часу змагалися за те, щоб стати першими, хто розмістить свою спотову пропозицію біткойн ETF на ASX, яка виявилася складнішою, ніж багато хто очікував.

Незважаючи на те, що Monochrome, здається, вибув із перегонів, все ще прагнуть стати першими VanEck і DigitalX після того, як останній приєднався до перегонів у квітні.

Кілька місяців тому ВанЕк назвав «кілька перешкод з точки зору нормативно-правової та біржової системи», зазначивши, що необхідно розглянути кілька аспектів, включаючи схвалення від ASIC, перш ніж біткойн-ETF можна буде розмістити на ASX.

Тепер DigitalX може зіткнутися з цими проблемами, водночас конкуруючи з присутністю VanEck.

Зокрема, заступник керівника відділу інвестицій і ринків капіталу Джеймі Ханна сказав InvestorDaily у квітні, що VanEck все ще на шляху до того, щоб стати першим австралійським спотовим біткойн-ETF на ASX.

«VanEck тісно співпрацює з ASX, щоб вивести на біржу перший біткойн ETF», — сказала Ханна.

«Хоча вимоги є значними, ми йдемо по шляху їх виконання і вважаємо, що ми є найкращим менеджером фондів в Австралії з передумовами глобального досвіду та спадщини в управлінні криптовалютами».

Зрештою, із загостренням конкуренції DigitalX потрібно швидко рухатися, якщо вона хоче забезпечити перше місце.

На своєму веб-сайті DigitalX повідомляє, що це «єдина компанія, зареєстрована на ASX, яка тримає біткойни як основний казначейський актив і є інвестором обох фондів DigitalX».

Фірма нещодавно оголосила, що її біткойн-фонд і фонд цифрових активів зросли на 70,2% і 56,9% відповідно за квартал.

Source link

Поділіться своєю любов'ю