Європейський центральний банк знижує ставки — що це означає для ФРС і біткойна

Європейський центральний банк (ЄЦБ) у четвер знизив свої три ключові процентні ставки на 25 базисних пунктів кожну, і крипто-бики очікують потенційного зростання Bitcoinціни, особливо на тлі припущень, що ФРС може послідувати цьому прикладу.

Нова ставка організації для її основних операцій рефінансування тепер становить 4,25%. Між тим, ставки за лінією граничного кредитування та депозитною лінією тепер становлять 4,5% та 3,75% відповідно. Це перше зниження центральним банком за майже п'ять років.

«З моменту засідання Ради керуючих у вересні 2023 року інфляція впала більш ніж на 2,5 відсоткових пункти, а прогноз щодо інфляції помітно покращився», — написав ЄЦБ у четвер. прес-реліз. «Тепер доцільно зменшити ступінь обмеження монетарної політики після дев’яти місяців утримання ставок на стабільному рівні».

Рішення ЄЦБ доводить, що глобальний поворот центрального банку вже йде повним ходом після того, як монетарні органи в усьому світі підвищили ставки, щоб подолати зростання інфляції під час пандемії Covid-19. Центральний банк Швейцарії вже оголошено його перші 25 базисних пунктів скоротили в березні, тоді як Банк Канади підтверджено його перше скорочення за чотири роки в середу.

Питання в тому, чи Федеральна резервна система Сполучених Штатів скоро послідує цьому прикладу. Подібний крок може виявитися позитивним як для акцій, так і для криптовалют, які історично добре працюють у періоди дешевих запозичень і зростання пропозиції грошей.

Однак, на відміну від інших регіонів, інфляція в Сполучених Штатах уперто тримається на рівні вище 3%, тоді як офіційні особи ФРС відмовляються погоджуватися з будь-яким результатом, нижчим за цільовий показник у 2%.

В Співбесіда в понеділокНіл Кашкарі, президент Федерального резервного банку Міннеаполіса, стверджував, що громадяни радше змиряться зі спадом економіки, ніж із стабільно високою інфляцією.

У поєднанні з постійною стійкістю в зростання заробітної плати і ринок працівін очікує, що ставки деякий час залишатимуться високими.

«Якщо я подивлюся на цю стійкість і економічну активність, це не виглядає як економіка, яка перебуває під тиском дуже високої, дуже жорсткої монетарної політики», – сказав він.

За даними CME FedWatch, консенсусна думка полягає в тому, що зниження ставок відбудеться пізніше цього року — можливо, у вересні, і майже напевно — до листопада. Червень, однак, вважається майже напевно списання.

«Комітет не очікує, що буде доцільно зменшити цільовий діапазон, доки він не отримає більшої впевненості в тому, що інфляція стабільно рухається до 2 відсотків», написав Федеральний резерв у заяві за результатами свого останнього засідання в травні.

Зниження процентної ставки є історично позитивним для біткойна та інших провідних криптовалют, причому для деяких аналітики прив’язують нещодавнє підвищення ціни BTC на ставки на те, що ФРС та інші справді знизить ставки.

Незважаючи на це, видатний співзасновник BitMEX Артур Хейс висунув теорію, що зростання грошової маси — і, отже, нові максимуми для біткойнів — відбудеться незалежно від того, знизить ФРС ставки чи ні.

Наприклад, Міністерство фінансів США повинно продовжувати виплачувати власникам облігацій високі процентні ставки, поки ставки підвищені, вкладаючи гроші в кишені людей і протидіючи очікуваному ефекту вищих ставок.

«Якщо поєднати діяльність ФРС і Міністерства фінансів, чиста ін’єкція становить 21 мільярд доларів на місяць», — сказав Хейс. написав у Twitter в лютому. «Це одна з причин, чому технології/ШІ [and] криптовалюти качають і продовжуватимуть качати».

Редаговано Ендрю Хейворд

Відмова від відповідальності

Погляди та думки, висловлені автором, призначені лише для інформаційних цілей і не є фінансовими, інвестиційними чи іншими порадами.

Щоденний підсумок Інформаційний бюлетень

Починайте кожен день із головних новин прямо зараз, а також оригінальних функцій, подкастів, відео тощо.Source link

Поділіться своєю любов'ю