Генеральний директор VanEck каже, що брокерські платформи поки що не рекомендують біткойн ETF: «Попереду ще багато чого»

The затвердження спотових біткойн-ETF у січні викликало ажіотаж, оскільки інвестори влили мільярди доларів у абсолютно нові інвестиційні інструменти, запущені такими фінансовими опорами, як BlackRock і Вірність. Але навіть як загальний обсяг торгів класу активів пройшли 200 мільярдів доларів, Ян ван Ек, генеральний директор компанії з управління активами VanEck, одного з найбільших емітентів, сказав, що біткойн ETF все ще перебувають у зародковому стані.

Розмовляючи з Фортуна в кулуарах Паризького тижня блокчейну ван Ек сказав, що брокерські платформи ще не дозволяють консультантам рекомендувати біткойн ETF, хоча є повідомлення, що такі фірми, як Morgan Stanley є оцінюючи їх. «Це наша найбільша клієнтська база», — сказав ван Ек Фортуна. «Тож попереду ще довгий шлях».

На даний момент попит в основному надходить від роздрібних клієнтів, хоча він очікує, що це зміниться, коли платформи отримають схвалення, щоб почати просувати біткойн ETF. «Спочатку в цьому світі переміщується папір, а потім приймаються рішення», — сказав ван Ек, передбачаючи, що зміни можуть відбутися вже в цьому кварталі.

“Нехай вас не заважають”

Заснована батьком ван Ека в 1955 році, VanEck довгий час була в авангарді альтернативних активів. Джон ван Ек звернувся до інвестування в золото, оскільки його хвилювала інфляція, заснувавши перший фонд золотих акцій у США в 1968 році. «Якщо ви ведете бізнес, ви повинні бути впевнені, що вас не зруйнують», — його син. розповів Фортуна.

У 2017 році VanEck став першим емітентом ETF, який подав заявку на спотовий біткойн-ETF, через кілька років після того, як у 2013 році Gemini під керівництвом Вінклвосса подала заявку на таку заявку. Комісія з цінних паперів і бірж відхилила потенційних емітентів, а процес затвердження врешті-решт перейшов після криптовалюти. фірма Grayscale подав до суду агентство перетворило свій біткойн-траст на ETF.

Тепер, коли сім компаній, включаючи VanEck, подали заявку на спотовий Ethereum ETF, ван Ек висловив скептицизм щодо того, що агентство просуватиметься вперед із схваленням. «Паперова тяганина зазвичай передує діям регулятора», – сказав він. «І немає ніяких паперових переміщень».

Він додав, що, ймовірно, буде необхідний ще один позов, щоб підштовхнути агентство до схвалення, але зацікавлені сторони можуть мати менший апетит до ще однієї тривалої судової тяганини.

«Люди думали, що вони зовсім божевільні»

З переповненим полем із 12 біткойн-ETF питання полягає в тому, чи консолідується це поле, коли деякі емітенти вийдуть або придбають конкурентів. Наразі VanEck займає середню позицію з активами в управлінні близько 600 мільйонів доларів, а BlackRock і Вірність втікаючи з полем.

Незважаючи на повільніший старт його фірми, ван Ек сказав, що він задоволений прогресом. «Ми хотіли б отримати 600 мільйонів доларів США в ETF за перші три місяці», — сказав він Фортуна. «Статистично ймовірність того, що це станеться в галузі ETF, становить 1%». Тим не менш, він попередив, що через низькі комісії за управління, які стягують багато емітентів, транспортні засоби не будуть джерелом прибутку.

Інше питання полягає в тому, чи будуть емітенти розгалужуватися до інших зберігачів, після того як кожна фірма, за винятком VanEck, спочатку вибрала Coinbase. Натомість VanEck пішов із Gemini, що, за словами ван Ека, було «кінчиком капелюха» для фірми, яка першою подала заявку на Bitcoin ETF. «Люди думали, що вони зовсім божевільні, коли подали документи», — сказав він Фортуна. Він додав, що фірма незабаром додасть резервного зберігача.

VanEck також розширюється в інших сферах криптовалюти. На початку квітня син ван Ека, Нік, оголосив запуск власної фірми з цифрових активів, компанії зі стейблкойнів під назвою Agora. Компанія його батька буде служити менеджером своїх резервів, подібно до того, як Кантор Фіцджеральд тримає Казначейські зобов'язання США для Tether.

Незважаючи на домінування Tether у сфері стейблкойнів, ван Ек сказав, що є місце для конкуренції, особливо враховуючи статус Tether у США. «Багато компаній проходять процедуру схвалення регуляторів», — сказав він. Фортуна. «Є достатньо місця для бірж, щоб використовувати інші стайні».

Source link

Поділіться своєю любов'ю