Оновлення в реальному часі: акції Coles різко зростають, незважаючи на падіння прибутку за півроку та зростання доходів супермаркетів, ASX знижується, Уолл-стріт не змінюється

Woodside Energy, провідний австралійський дослідник нафти та газу опублікував падіння річного основного прибутку на 37%, оскільки нижчі реалізовані ціни на його продукцію компенсували зростання продажів і виробництва.

У 2023 році ціни на нафту та природний газ знизилися, оскільки уповільнення глобального зростання та слабше, ніж очікувалося, економічне відновлення Китаю вплинули на попит.

«Порівняно з 2022 роком фінансова звітність за 2023 рік в основному відображала нижчі ціни на всі товари, частково компенсовані більшими обсягами продажів», — йдеться в заяві Woodside Energy.

За рік, що закінчився 31 грудня, Вудсайд отримав 68,6 дол. США за барель нафтового еквіваленту (БНЕ) порівняно з 98,4 дол. США за барель нафтового еквіваленту роком раніше, тоді як річний обсяг продажів зріс на 19% до 201,5 млн барелів нафтового еквіваленту (МБНЕ). ).

У результаті базовий чистий прибуток після оподаткування (NPAT) у 2023 році склав 3,32 мільярда доларів США, порівняно з 5,23 мільярда доларів США у 2022 році. Однак це перевищило оцінку LSEG у 3,03 мільярда доларів США.

Акції компанії подорожчали на 1,1% до 30,33 дол. США, поки базовий індекс знизився приблизно на 0,1%.

«Сьогоднішній базовий NPAT відображає 10% ROE (рентабельність капіталу), що значно нижче, ніж у офшорних аналогів, який становить приблизно 19%», — йдеться в записці аналітиків Citi.

«Без надійних нових проектів зростання після Trion у бункері, компанії, ймовірно, доведеться придбати активи, щоб створити багатство акціонерів», — сказали вони, додавши, що у вівторок було мало причин володіти акціями Woodside.

Нафтогазовий проект Woodside Sangomar у Сенегалі продовжує видобувати першу нафту в середині 2024 року, тоді як газовий проект Scarborough біля узбережжя Пілбара в Західній Австралії продовжує планувати перші вантажі СПГ у 2026 році.

Минулого тижня компанія оголосила про продаж 15,1% непрацюючої частки в своєму проекті в Скарборо японській компанії JERA приблизно за 1,4 мільярда доларів США – другий продаж частки японському покупцеві СПГ за шість місяців.

Компанія Woodside, яка нещодавно припинила переговори про потенційне злиття вартістю 80 мільярдів доларів із меншим конкурентом Santos, оголосила про остаточний розмір дивідендів у розмірі 60 центів на акцію, що нижче 144 центів на акцію, заявлених на 2022 рік.

Він зберіг свій прогноз виробництва на 2024 фінансовий рік на рівні від 185 до 195 млн бне і підтвердив свій прогноз капітальних витрат у розмірі від 5,0 до 5,5 мільярда доларів США.

Source link

Поділіться своєю любов'ю