Останні біткойни: 2023 рік Crypto був затьмарений шахрайством і скандалом

14-й рік існування Crypto був затьмарений скандалом, банкрутством, шахрайством і регуляторними сварками. Можливо, це був найкращий рік у галузі.

Акторський склад Crypto 2023» зіграли фігури, які зараз практично асоціюються з шахрайством: Сем Бенкман-Фрід, Чанпен Чжао, Алекс Машинскі та, менш помітні, Хізер «Раззлехан» Морган та Ілля Ліхтенштейн (він же «біткойн Бонні та Клайд»).

Незважаючи на погану пресу, молода галузь здобула помітні перемоги.

Біткойн, найпопулярніша валюта у світі, зросла на 160 відсотків за рік.
Біткойн, найпопулярніша валюта у світі, зросла на 160 відсотків за рік. (Jakub Porzycki / NurPhoto / Getty Images)
Bitcoinпровідний актив криптовалюти, зріс на 160 відсотків за рік.

Дві резонансні судові справи завершилися на користь галузі.

А в січні очікується довгоочікуване схвалення основного інвестиційного продукту, що потенційно заповнить сцену новими інвесторами.

Як і решта фінансового світу, цифрові активи отримали поштовх від покращення макроекономічної картини внаслідок охолодження інфляції, зростання економіки та довгоочікуваного кінця підвищення процентних ставок ФРС.

«Це був рік стійкості криптовалюти», — сказала Кайла Керлі, a криптовалюта сказав експерт і партнер глобальної консалтингової компанії StoneTurn.

Одним із важливих компонентів цієї стійкості є те, як влада США, зокрема Міністерство юстиції, застосували свої м’язи щодо забезпечення дотримання криптовалюти, навіть за відсутності чітких правил.

«Шахрайство є шахрайством, — сказав Керлі. — Незалежно від технології чи галузі … ви не можете зупинити людську природу. Коли справа дійде до цього, люди знайдуть спосіб використовувати правила».

Поганий випадок для оптимізму

Суд над SBF, як він широко відомий, став видовищем року для найбільших критиків і найзапекліших шанувальників криптовалюти.

Для тих, хто схильний вважати криптовалюту складним шахрайством, судовий розгляд відсунув завісу над постійним шахрайством, що лежить в основі FTX, яке привернуло мільйони звичайних інвесторів своєю пропозицією як зручного для початківців способу проникнути в нові цифрові активи. простір.

Сем Бенкман-Фрід
Сем Бенкмен-Фрід, колишній криптомільярдер, винний в організації шахрайства на багато мільярдів доларів. (Amr Alfiky / Reuters)

Швидке зростання та падіння SBF тепер є прикладом А для криптонедоброзичливців.

З іншого боку, вірний криптовалюта, який перетворив SBF на псевдо-рятівника мільярдера, також підбадьорив його переконання, назвавши вердикт запізнілою чисткою поганого яблука.

Через пару тижнів після винесення вироку влада США зробила чергову помилку.

Чанпен Чжао, він же CZ, засновник найпопулярнішої криптоторгівельної платформи Binance, визнав себе винним у звинувачення у відмиванні грошей в рамках врегулювання на 4 мільярди доларів США.

«2023 рік був поганим для шахраїв і хорошим для будівельників», — каже Фар’яр Ширзад, директор з політики Coinbase.

«Ми вступаємо в 2024 рік, коли багато найгірших шахраїв зникнуть з ринку, і це добре».

За два тижні після визнання провини CZ біткойн зріс на 23 відсотки до 44 000 доларів США — найвищого рівня за 18 місяців, оскільки інвестори чекали більш позитивних новин на горизонті.

Головна подія для криптовалют у 2024 році може відбутися вже наступного місяця, коли регулятори США, як очікується, дадуть зелене світло заявкам на перший спотовий біткойн ETF, або біржовий фонд, на американському ринку.

Простіше кажучи, спотовий біткойн ETF дозволяє інвесторам відстежувати ціну біткойна, фактично не володіючи цифровою валютою.

Це привабливо для основних інвесторів з кількох причин.

По-перше, це дає звичайним інвесторам, які обережно ставляться до криптовалюти, відносно безпечний спосіб зануритися в сумнозвісно нестабільний ринок.

ETF також торгують на традиційних фондових біржах, що означає, що інвестори можуть отримати доступ до них через їх перевірену брокерську службу, а не створювати новий обліковий запис у криптоверсі.

Біткойн та інші основні криптовалюти, включаючи ефіріум, раптово різко злетіли
У 2023 році біткойн добре зріс. (REUTERS / Dado Ruvic)

І, звичайно, перспектива регуляторного нагляду додає ще один рівень захисту та прозорості.

Підсумок: дуже скоро в біткойн може надходити багато нових грошей.

До цього позитивного настрою додається: біткойн, що зменшується вдвічі, або, що ще більш загрозливо, «вдвічі».

Хоча це часто така подія, як «купи-хайп-продай-новини», халвінг, як правило, підвищує біткойн.

По суті, біткойн є обмеженим активом, і кожні чотири роки алгоритм зменшує кількість нових токенів, які можуть увійти в обіг, вдвічі (звідси і назва).

«Халвінг — це головна подія для гіків для біткойнерів у 2024 році», — сказав Антоні Тренчев, співзасновник криптокредитора Nexo.

«Тож якщо історія повториться… ми можемо побачити пік біткойнів лише десь у 2025 році, а 2024 рік виступатиме як початок головної події».

Тренчев сказав, що «подвійний турбо стимул» спотового схвалення ETF і скорочення вдвічі, яке очікується навесні, повинні підняти біткойн до 100 000 доларів США — це на 45 відсотків вище історичного максимуму в 69 000 доларів США, досягнутого в листопаді 2021 року.

«Шлях до $100 000 буде вскритий несподіваними вибоїнами та двозначним падінням біткойна», — сказав Тренчев.

«Якщо запозичити фразу одного з її найбільших недоброзичливців Уоррена Баффета, «переказує гроші від нетерплячих до терплячих».

Щоб отримати ще більш позитивний прогноз, зверніться до Ентоні Скарамуччі, засновника SkyBridge Capital і давнього проповідника біткойнів.

«Біткойн закінчив рік на рівні 140 000 доларів», — сказав він цифровому новинному виданні Semafor.

Source link

Поділіться своєю любов'ю