Приватні кредити на основі блокчейну досягли 582 мільйонів доларів США, подвоївшись порівняно з минулим роком

Кредитування на основі блокчейну цього року знову набирає обертів, і вартість активного токенізованого приватного кредиту зараз становить 582 мільйони доларів — приголомшливе зростання на 128% порівняно з роком раніше.

Хоча все ще далеко від свого піку в 1,5 мільярда доларів у червні 2022 року, відповідно за даними відстеження кредитів реальних активів RWA.xyz, відродження може свідчити про те, що позичальники шукають альтернативи на основі блокчейну традиційним фінансистам на тлі нещодавнього підвищення процентних ставок.

Поточна середня відсоткова ставка становить 9,64% для кредитних протоколів, заснованих на блокчейні, тоді як фінансисти пропонували відсоткові ставки банківських кредитів малому бізнесу від 5,75% до 11,91%, відповідно до звіту NerdWallet від 1 грудня.

Кредити, які беруться, теж не малі. RWA.xyz відстежив кредити на основі блокчейну на суму 4,5 мільярда доларів США за 1804 угодами, що означає, що середня сума кредиту становить приблизно 2,5 мільйона доларів.

Одним із найпомітніших шукачів кредиту за останній час є компанія з управління активами Fasanara Capital із Великобританії, яка взяла позику в розмірі 38,3 мільйона доларів від Clearpool за базовою річною прибутковістю нижче 7%.

Бразильський банк Divibank – ще одна фінансова установа, яка бере участь у ринку.

Активний ринок кредитів з протоколів на основі блокчейну з жовтня 2020 року. Джерело: RWA.xyz

Centrifuge, що базується на Ethereum, володіє понад 43% акцій поточний активний ринок кредитів з 255 мільйонами доларів, що на 203% більше, ніж 84 мільйони доларів на початку 2023 року.

Goldfinch і Maple є другим і третім за величиною кредитними протоколами блокчейнів із 143 і 103 мільйонами доларів активних позик відповідно.

Прив’язані до долара США стейблкойни Tether (USDT), Монета доларів США (USDC) і Дай (DAI) є три основні криптовалюти, які використовуються для полегшення цих позик.

пов’язані: Перетворення криптовалютного кредитування на мейнстрім: як ця платформа долає бар’єри DeFi

Згідно з даними, найбільше шукачів кредитів на базі блокчейну походять із споживчого ($197,7 млн) і автомобільного ($186,8 млн) секторів, за якими йдуть фінтех, нерухомість, вуглецеві кредити та торгівля криптовалютою.

Ринок активних кредитів за секторами з протоколів на основі блокчейну. Джерело: RWA.xyz

Незважаючи на нещодавнє зростання, активний ринок позик у розмірі 506 мільйонів доларів становить приблизно 0,3% від розміру ринку традиційних приватних кредитів у 1,6 трильйона доларів.

Однак отримання кредитів за допомогою протоколів, заснованих на блокчейні, пов’язане з ризиками. Шукачі позики повинні зважити неплатоспроможність, заставу, смарт-контракти та інші ризики для безпеки перед позичанням.

Журнал: Позики на житло з використанням криптовалюти як застави: ризики переважають винагороду?