Riot Platforms або Marathon Digital: JP Morgan обирає кращі акції Bitcoin для покупки

Виявилося, що величезний біткоін (BTC) ралі, яке спостерігалося за останній рік, нещодавно зупинилося, але, схоже, це була лише тимчасова пауза. Провідна криптовалюта знову перевищила 70 000 доларів і лише на кілька відсотків від історичного максимуму середини березня в 73 750 доларів. Інвестори, схоже, втрачають занепокоєння щодо недавніх великих відтоків із спотових біткойн-ETF і, можливо, зосереджуються на наступному великому каталізаторі.

Халвінг біткойнів – тобто програмно-визначена подія раз на 4 роки, коли винагорода за майнінг BTC скорочується вдвічі – має відбутися 19 квітня, і історично це було першим дзвоном для криптовалютного ринку.

Хоча наслідком халвінгу є те, що пропозиція біткойнів стає більш обмеженою, що підвищує попит і спричиняє стрімке зростання ціни, той факт, що менше біткойнів надходить в обіг, ускладнює цю подію для майнерів біткойнів. Менше видобутих біткойнів означає менше біткойнів для продажу, тому вкрай важливо, щоб бізнес майнерів перебував у доброму стані, коли надходить менше винагород.

Маючи це на увазі, аналітик JP Morgan Реджинальд Сміт оцінював перспективи деяких з найбільших американських компаній з видобутку біткойнів, серед яких Riot Platforms (NASDAQ: RIOT) і Marathon Digital (NASDAQ: MARA) – і чітко відмовився від одного над іншим. Тож ми вирішили придивитися до них ближче та побачити, який із них, на думку банківського гіганта, має успіх у майбутньому. За допомогою бази даних TipRanks ми також можемо побачити, що інші аналітики Street мають на увазі щодо цих імен.

Riot Platforms (БУНТ)

Ми почнемо з Riot Platforms, вертикально інтегрованого біткойн-майнера, діяльність якого поділяється на три основні сегменти: самостійний видобуток біткойнів, розміщення центрів обробки даних для інших майнерів і виробництво майнінгового обладнання, включаючи електричні компоненти та технологію занурювального охолодження.

На додаток до власної діяльності з видобутку BTC, компанія надає розгалужену інфраструктуру для великомасштабних операцій з видобутку біткойнів на своїх підприємствах, розташованих у Рокдейлі, штат Техас (відомому як Rockdale Facility) і окрузі Наварро, Техас (відомому як Corsicana Facility). Riot відзначає свій завод у Рокдейлі як найбільшу єдину установу з видобутку біткойнів у Північній Америці з точки зору розвинутих потужностей, з потенційними планами розширення, які зараз виконуються. Крім того, Riot активно розвиває Corsicana Facility, потужність якого, як очікується, досягне приблизно одного гігавата після завершення будівництва.

Лютневі дані про виробництво та роботу Riot показали, що протягом місяця компанія видобула 418 біткойнів, що на 20% менше, ніж у січні, і на 38% менше, ніж за той же період минулого року. Тим не менш, станом на кінець місяця у компанії було 8067 біткойнів, порівняно з 7648 BTC наприкінці січня та 7058 у лютому 2023 року.

Відсутність зростання хешрейту, на додаток до розмивання капіталу та, можливо, деякої фіксації прибутку після великого ралі, призвело до того, що акції показали нижчу ефективність цього року; вони демонструють падіння на 19,5% з початку року. Проте компанія має намір значно підвищити свій операційний хешрейт, прагнучи подвоїти поточний рівень до кінця року. Точніше, Riot має намір забезпечити потужність до 19 EH/s на своєму майбутньому об’єкті Corsicana до кінця року. Ця цифра вигідна порівняно з аналогами CleanSpark і Marathon, оскільки обом компаніям потрібно буде придбати менші майнінгові сайти, щоб досягти своїх цілей хешрейту на кінець року.

Саме перспектива розширення, серед інших надійних основ, вважає Сміта JP Morgan привабливим тут.

«Зараз Riot працює на потужності 12,4 EH/s на своєму об’єкті Rockdale потужністю 700 МВт і планує протягом 2024 року підвищити потужність близько 20 EH/s на своєму новому об’єкті Corsicana потужністю 1 ГВт, що також покращить ефективність парку та економіку майнінгу», — пояснив Сміт. «Нам подобається унікальне поєднання провідних у галузі енергетичних контрактів Riot, масштабу та ліквідності (востаннє Riot повідомляв про ~600 мільйонів доларів готівкою та 470 мільйонів доларів у біткойнах), і вважаємо, що акції пропонують найкращий відносний потенціал зростання серед трьох найбільших і найліквідніших американських компаній. майнінгові акції, що котируються… Ми вважаємо, що акції мають хороші можливості для відновлення, коли Riot почне демонструвати значне зростання хешрейту, що може відбутися вже у квітні-травні».

З цією метою Сміт оновив RIOT з нейтрального до надлишкового (тобто купівлі), тоді як його цільова ціна в 15 доларів звільняє місце для прибутку за 12 місяців у розмірі ~20%. (Щоб переглянути послужний список Сміта, натисніть тут)

Загалом, схоже, Стріт тут цілком згоден. Виходячи лише з покупок – загалом 8 – консенсус аналітиків оцінює акції як сильну покупку. Середня ціль більш оптимістична, ніж Сміт дозволить; на рівні 20,25 дол. США, ця цифра передбачає підвищення курсу акцій на ~62% у наступному році. (Побачити Прогноз бунтів)

Marathon Digital (MARA)

Давайте тепер подивимося на Marathon Digital, майнер біткойнів у США, який є лідером галузі на кількох фронтах. По-перше, ринкова капіталізація Marathon становить 5,9 мільярда доларів, що є найбільшою серед майнерів США. Він також є найбільшим за хешрейтом із встановленим хешрейтом 28,7 EH/s станом на кінець лютого. Крім того, протягом місяця його операційний парк зріс на 8% до ~231 000 біткойн-майнерів.

Компанія також володіє найбільшою кількістю біткойнів на своєму балансі, демонструючи загальну кількість необмежених 16 930 BTC станом на кінець минулого місяця, навіть після продажу 290 біткойнів у лютому. В останньому операційному оновленні компанія заявила, що видобула близько 833 біткойнів у лютому, що менше, ніж 1084 біткойнів, видобутих у січні, при цьому Marathon посилався на «операційні труднощі», які знизили обсяг виробництва за місяць.

Історично склалося так, що Marathon в основному працював, використовуючи модель легких активів, покладаючись на сторонні центри обробки даних, а його установки для майнінгу розподілені на 11 майданчиках на трьох континентах. Але зараз відбувається перехід до більш вертикально інтегрованої моделі. Минулого року компанія придбала два нових центри обробки даних, один у Керні, штат Небраска, а інший у Гранбері, штат Техас, загальною вартістю 179 мільйонів доларів. А нещодавно компанія оголосила про придбання центру обробки даних Applied Digital для майнінгу біткойнів у Гарден-Сіті, штат Техас, за ціною 87,3 мільйона доларів. Таким чином, компанія матиме більший контроль над використанням ресурсів і більше впливу на управління енергією.

Хоча Сміт з JPM вважає, що перехід є хорошим, наразі цього недостатньо, щоб змінити ведмежу справу.

«Marathon Digital — це «легкий» майнер біткойнів, який переходить до більш традиційної, вертикально інтегрованої моделі. На відміну від більшості публічно зареєстрованих майнерів цифрових активів, MARA традиційно укладала угоди про хостинг із власниками центрів обробки даних (замість того, щоб створювати та керувати власними сайтами), — пояснив Сміт. «Полегшений інфраструктурний підхід MARA максимізує інвестиції в активи, що приносять прибуток (тобто майнери ASIC), а не в енергетичну інфраструктуру та центри обробки даних. Через це MARA має високу базу змінних витрат (ціни на електроенергію та плата за хостинг) і, на нашу думку, є біткойн-майнером, який найбільше залежить від цін BTC. Тим не менш, завдяки кільком нещодавнім придбанням MARA починає експлуатувати власні майнінгові потужності, що має почати покращувати витрати на змішану електроенергію».

Тим не менш, на даний момент Сміт має рейтинг «Недостатня вага» (тобто «Продавати») для акцій MARA, підкріплений цільовою ціною в 16 доларів США, що свідчить про зниження акції на ~23% від поточного рівня.

Як ведмежа позиція Сміта співставляється зі словами вулиці? Схоже, що більшість інших голосів також не бажають робити ставки на MARA, як продемонстрували аналітичні дані TipRanks, які класифікують акції як “утримувати”. На основі даних 7 аналітиків, які спостерігали за останні 3 місяці, 4 дають біткойн-майнеру рейтинг «Тримати» (тобто «нейтральний»), 2 пропонують «Купити», і лише Сміт рекомендує «Продавати». Однак, досягнувши середньої цільової позначки в 22,55 дол. США, через рік акції переходитимуть із власників із 7% премією. (Побачити Аналіз запасів MARA)

І тепер вибір аналітика Сміта очевидний: якщо ви прагнете вийти на ринок біткойнів, купуйте RIOT як найкращі акції біткойнів.

Щоб знайти гарні ідеї для торгівлі акціями за привабливою оцінкою, відвідайте TipRanks Найкращі акції для покупкиінструмент, який об’єднує всі дані TipRanks про капітал.

Відмова від відповідальності: думки, висловлені в цій статті, є виключно думками представленого аналітика. Вміст призначений для використання лише в інформаційних цілях. Дуже важливо провести власний аналіз, перш ніж робити будь-які інвестиції.

Source link

Поділіться своєю любов'ю