Що таке халвінг і як він може вплинути на ціну біткойна?

Халвінг — це подія, яка відбувається кожні чотири роки у світі криптовалют. Спільнота особливо уважно стежить за цим, оскільки щоразу ціна біткоіна підвищується. Наступний халвінг має відбутися у квітні 2024 року.

Якщо ви є власником криптовалюти, ви, мабуть, помітили, що вартість біткойна різко зросла з початку року, несучи з собою майже всі інші віртуальні валюти. На початку березня біткойн побив свій історичний рекорд, а 13 березня 2024 року досяг позначки в 73 000 доларів США. Однією з причин зростання курсу біткойна є так званий ефект половини.

Це ключовий момент, який відбувається кожні чотири роки, під час якого винагорода для майнерів відомої криптовалюти систематично зменшується вдвічі. Це призводить до механічного уповільнення кількості біткойнів, що вводяться в обіг. У результаті приблизно 19 квітня 2024 року кількість біткойнів, які розподіляються на видобутий блок, впаде з 6,25 до 3,125.

Зверніть увагу, що з самого початку, у 2009 році, було вирішено обмежити загальну кількість біткойнів в обігу до 21 мільйона. Було підраховано, що останній біткойн буде видобуто приблизно в 2140 році.

Історично склалося так, що кожна подія халвінгу сприяла різкому зростанню ціни біткойна. Тому можна з упевненістю припустити, що зростання, яке спостерігається з січня, триватиме принаймні до 19 квітня.

Щоб майнер залишався мотивованим, незважаючи на зменшення винагороди, ціна біткойна повинна значно зрости. Однак після підйому це зовсім інша історія, оскільки місяці, що наступають після удвічі, часто розчаровують. Криптовалютний ринок особливо нестабільний, і після кожного рекордного максимуму ціна біткойна має тенденцію різко падати, іноді різко.

Але це не єдина причина подорожчання біткоіна. Це також підживлюється тривалою високою інфляцією в усьому світі та геополітичною нестабільністю в Європі та на Близькому Сході. На цьому тлі криптовалюти, як ніколи раніше, розглядаються як безпечна гавань.

Таким чином, біткойн може досягти нових максимумів у 2028 році. – AFP Relaxnews

a378d1a7-40f8-4f67-b557-b53f48c7e63f.original.jpg

Source link

Поділіться своєю любов'ю