Так, новий генеральний директор Vanguard підтримав запуск біткойн ETF BlackRock

Vanguard заявив, що не вірить в інвестиційні аргументи криптовалют і не дозволяє біткойн ETF торгувати на своїй платформі.

Але новий генеральний директор гіганта фонду, Салім Рамджі, очолив бізнес ETF BlackRock, оскільки минулого року компанія підштовхнула подвійну позицію в галузі, подавши заявку на ETF біткойнів.

Отже, треба щось дати, чи не так?

Можливо, не скоро, але зрештою так, за словами Ріка Едельмана, засновника Ради фінансових професіоналів з цифрових активів (DACFP).

Рамджі був BlackRockголова відділу iShares та індексного інвестування перед тим, як покинути найбільший у світі менеджер активів у січні. Він розпочав свою кар’єру, керуючи корпоративною стратегією фірми, а потім став керівником відділу консультування з питань багатства в США.

У вівторок Vanguard заявив, що Рамджі змінить Тіма Баклі на посаді виконавчого директора 8 липня. У лютому компанія повідомила, що Баклі збирається піти на пенсію до кінця року.

Хоча Рамджі залишив BlackRock того місяця, коли США спотували біткойн ETF отримав дозвіл Комісії з цінних паперів і біржвін, звичайно, брав участь у підготовці.

Перемотайте чотири місяці вперед, і BlackRock's iShares Bitcoin Trust (IBIT) очолював категорію з 15,5 мільярдами доларів чистого надходження. IBIT відстає від найбільшого фонду сегменту — Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC) — менш ніж на 1 мільярд доларів за активами під управлінням.

Детальніше: Сильний старт, уповільнення попиту: перші 4 місяці спотових біткойн-ETF у США

У липні 2023 р інтерв'ю На Bloomberg TV Рамджі сказав, що компанія «неймовірно схвильована» технологією блокчейн, враховуючи її здатність усунути значні «тертя» у фінансовій екосистемі.

Тодішній керівник BlackRock порівняв запланований біткойн-продукт із своїм ETF із фізичним золотом — iShares Gold Trust (IAU) — запущеним у 2005 році.

«Золото зберігається у сховищі, яке віддалено від нас, але тепер легше здійснювати операції із золотом за допомогою наших золотих ETF», — сказав він тоді. «Ми застосовуємо ту саму філософію до інших нових класів активів, таких як біткойни, так само, як ми робили це з золотом 20 років тому і так само, як ми робили з облігаціями 20 років тому».

The біткойн ETF Рамджі додав, що ставка була спробою «допомогти інвесторам отримати доступ до тих частин ринку, які інакше були б складнішими, або дуже дорогими, або непрозорими».

У вівторковому випуску новин Vanguard не згадується IBIT або криптовалюта.

Представник компанії не відразу відповів на запит про подальші коментарі.

У той час як брокерські фірми Fidelity і Charles Schwab, наприклад, надають інвесторам доступ до торгівлі біткойн ETF, Vanguard цього не робить. Компанія назвала інвестиційні аргументи для криптовалют «слабкими» — зазначивши, що більшості криптоактивів «не вистачає внутрішньої економічної цінності» та вони дуже мінливі.

Детальніше: Оскільки спотові обсяги біткойн ETF стрімко зростають, Vanguard блокує такі угоди

Едельман з DACFP, який також заснував Edelman Financial Services, сказав, що він вірить, що Ramji привнесе більш «ринковий підхід» до Vanguard.

Зрештою, зауважив він, зосередженість компанії на тому, щоб бути найдешевшою, не дає їй такої переваги в індустрії, що стає дедалі дешевшою.

«Патерналістські погляди, які заважають інвесторам володіти тим, що вони хочуть, також не сприятимуть зростанню», — сказав Едельман Blockworks.

Про це заявив аналітик Bloomberg Intelligence Джеймс Сейффарт пост що він не вважає, що наймання означає, що Vanguard найближчим часом запустить біткойн-ETF.

«Але я думаю, що Салім міг би змінити позицію Vanguard щодо заборони своїм клієнтам купувати спотові біткойн-ETF на їхній брокерській платформі», — додав Сейффарт.

Едельман зазначив, що біткойн не буде першим пунктом порядку денного Саліма.

«Але врешті-решт… Vanguard дійсно запропонує біткойн ETF», — сказав він. «З суто ділової точки зору, нерозумно не робити цього. А Салім не дурний».


Почніть свій день з найкращих криптовалютних ідей від Девіда Канелліса та Кетрін Росс. Підпишіться на розсилку Імперії.Source link

Поділіться своєю любов'ю