Три сигнали, щоб оцінити, чи «безпечно» купувати падіння біткойна

З 14 березня по 6 липня біткойн впав на 27%, що стало найбільшим падінням з тих пір, як у листопаді 2022 року він досяг дна біля 15 000 доларів за монету. І якщо ви відстежите зміни його ціни щотижня, ви побачите, що крипто-вор в законі зараз низхідний тренд вперше з тих пір – створення нижчих мінімумів і нижчі максимуми. І, звичайно, ви можете YOLO в біткойни зараз, і все може скластися чудово. Але що, якщо цей провал продовжує… занурюватися?

Якщо ви більш обережний тип криптовалют, можливо, ви захочете побачити один або кілька сигналів безпеки, перш ніж купувати гроші. Ось три, на які варто звернути увагу.

Сигнал безпеки 1: біткойн відновлює свою 21-тижневу експоненційну ковзну середню.

Давайте прояснимо: ні в кого немає кришталевої кулі, коли справа стосується біткойнів, і їх купівля (або будь-яка інвестиція, якщо на те пішло) ніколи не буде повністю «безпечною». Але якщо ви шукаєте барометр для загальної траєкторії біткойна, 21-тижневе експоненціальне ковзне середнє (EMA) зазвичай спрацьовує. Він підраховує ціни біткойнів на момент закриття за останній 21 тиждень, щоб отримати лінію середньої ціни (жовта на графіку). Але, на відміну від простого ковзного середнього (SMA), EMA надає додаткову вагу останнім тижням, роблячи його більш чутливим до останніх рухів біткойна.

21-тижневе експоненціальне ковзне середнє може дати вам чітке уявлення про загальну цінову траєкторію біткойна. Діаграма створена за допомогою TradingView.

Зверніть увагу на графік, що біткойн минулого тижня закрився нижче своєї 21-тижневої EMA, яка почала знижуватися. Ви захочете побачити, як біткойн закриється на тиждень вище цього середнього – і тоді залишитися над ним – щоб сигналізувати про те, що покупці знову відповідають за тенденція.

Сигнал безпеки 2: індикатор хеш-стрічок біткойна запускає «сигнал на покупку».

Після халвінгу в квітні майнери витратили більше часу та енергії, щоб видобути ту саму кількість монет. Це змусило слабших майнерів припинити майнінг, що призвело до падіння «хеш-рейту» біткойна (загальної обчислювальної потужності, яку використовують майнери). The індикатор хеш-стрічок від Capriole Investments наразі показує, що майнери перебувають у «фазі капітуляції», коли 30-денне ковзне середнє хеш-рейту нижче 60-денного ковзного середнього.

Індикатор хеш-стрічок біткойнів показує, що майнери зараз перебувають у фазі «капітуляції».  Якщо хешрейт біткойна відновиться, а його ціна стабілізується, індикатор запустить «сигнал на покупку» (синя крапка).  Діаграма створена за допомогою TradingView.  Джерело: Capriole Investments.

Індикатор хеш-стрічок біткойнів показує, що майнери зараз перебувають у фазі «капітуляції». Якщо хешрейт біткойна відновиться, а його ціна стабілізується, індикатор запустить «сигнал на покупку» (синя крапка). Діаграма створена за допомогою TradingView. Джерело: Capriole Investments.

Тепер має відбутися дві речі, щоб індикатор хеш-стрічок запустив сигнал «купівлі» біткойна (синя точка на графіку). По-перше, 30-денне ковзне середнє хешрейту має піднятися вище 60-денного (щоб показати, що активність майнінгу йде на поправку). По-друге, десятиденне ковзне середнє ціни біткоїна має бути вище 20-денного ковзного середнього (щоб показати, що імпульс покупців також виправляється). За моїми підрахунками, з 2014 року індикатор блимнув 14 довгостроковими сигналами про купівлю біткойнів із частотою страйків два з трьох. Якщо вам подобаються ці шанси, у цій частині пояснюється більш детально як використовувати індикатор хеш-стрічок.

Сигнал безпеки 3: ф’ючерсні ставки фінансування стають негативними.

Безстрокові свопи (так звані «perps») — це різновид ф’ючерсного контракту на біткойни, доступного на основних криптовалютних біржах, таких як Binance, Bybit і OKX. Ці похідна контракти дозволяють трейдерам робити ставки на те, що ціна біткойна зростає (довга) або знижується (коротка). кредитне плече (позичені гроші). На відміну від традиційних ф'ючерсів, якими торгують на Чиказька товарна біржа (CME), особи не мають терміну дії. Натомість трейдери сплачують «ставки фінансування», щоб ціна контракту відповідала спот-ціні (ринковій ціні біткойна).

Негативні ф’ючерсні ставки фінансування можуть свідчити про «ейфорію короткого продавця», що може надати протилежні сигнали купівлі біткойнів.  Джерело: LookIntoBitcoin.

Негативні ф’ючерсні ставки фінансування можуть свідчити про «ейфорію короткого продавця», що може надати протилежні сигнали купівлі біткойнів. Джерело: LookIntoBitcoin.

Зараз, коли є високий попит на короткі контракти, ці ставки фінансування можуть стати від’ємними. Це означає, що трейдери, які шортують біткойни, готові платити гроші щодня, щоб утримувати свої позиції відкритими – це ознака ейфорії короткого продавця, яка може бути протилежним сигналом до покупки. Коефіцієнти фінансування ще не від’ємні (див. графік), але вони наближаються до позначки. Тепер ці ставки ні маю цього разу буде негативним, але якщо вони робити, у моїх книгах зросла ймовірність того, що біткойн знайде тут мінімум. Це тому, що великі трейдери зазвичай відмовляються від своїх коротких позицій (викуповуючи ці контракти), коли вони стають занадто дорогими для утримання.

Яка тут можливість?

Подивіться, купівля кожного падіння біткойна наосліп може окупитися у великій частині часу, особливо якщо ви в ньому довго. Але якщо історія є дороговказом, настане день, коли ця стратегія піде жахливо не так. Так, біткойн, можливо, вже досяг дна і може бути готовим до наступного вибухового кроку, тобто його ціна, швидше за все, буде вищою до того, як спалахне один або кілька із зазначених вище сигналів безпеки. Але добре управління ризиками не завжди коштує дешево.

Source link

Поділіться своєю любов'ю