У Лондоні суд обвинувачує жінку у відмиванні доходів від шахрайства в біткойнах на 5 мільярдів фунтів стерлінгів

Розблокуйте дайджест редактора безкоштовно

Британсько-китайська жінка постала перед судом за відмивання біткойнів, отриманих від шахрайства на суму 5 мільярдів фунтів стерлінгів у Китаї, вчиненого її роботодавцем, який переховувався від пекінської влади, суд заслухав у понеділок.

42-річний Цзянь Вень був звинувачений у трьох пунктах звинувачення у відмиванні грошей від імені китаянки на ім'я Яді Чжан.

Чжан викрав приблизно 5 мільярдів фунтів стерлінгів у понад 128 000 інвесторів у Китаї між 2014 і 2017 роками шляхом шахрайства з управлінням капіталом, перш ніж конвертувати гроші в біткойн і прибув до Лондона в 2017 році під фальшивою особою, заявили прокурори суду.

Вень звинувачується в допомозі конвертувати частину біткоїнів у готівку, коштовності та інші предмети розкоші, а також у власність, «щоб приховати справжнє джерело коштів», заявила Джилліан Джонс Кей-Сі, яка діє від імені Королівської прокуратури. .

На початку судового процесу Джонс сказав присяжним, що Вень не був причетний до шахрайства Чжана, але не заперечував, що мав справу з біткойнами від імені Чжана. Джонс попросила присяжних розглянути, чи знав Вень або принаймні підозрював, що біткоіни, з якими вона має справу, були доходами від злочину.

Вень, який переїхав до Великобританії у 2007 році та став британським громадянином у 2018 році, був «основною особою», яка «тримала б пані Чжан на задньому плані».

«Це те, за що пані Вень платили», — додав Джонс.

До зустрічі з Чжан Вень працював у китайських ресторанах, де їли страви на винос, і жив у «відносно скромному житлі». Але в 2017 році вона почала жити в орендованому шестимісному маєтку на півночі Лондона з Чжаном.

За словами Джонса, Чжан, чиє справжнє ім'я Чжімінь Цянь, втік із Великобританії та залишається на волі.

Вень не визнав себе винним у висунутих звинуваченнях. Вона назвала себе «доглядальницею» Чжан і сказала, що вважає Чжан заможною бізнес-леді, яка заробила свій стан на ювелірному бізнесі та портфелі власності, а також на законному видобутку біткойнів, сказала Джонс присяжним.

Очікується, що суд триватиме до початку березня.

Source link

Поділіться своєю любов'ю