У зв’язку з появою спотових біткойн-ETF, годинник ф’ючерсних продуктів тікає

Будьте в курсі за допомогою безкоштовних оновлень

Два роки тому перший у США біржовий фонд, пов’язаний з біткойнами, став ETF, який найшвидше досяг активів у 1 мільярд доларів. Але найближчими тижнями буде перевірено, чи зможуть він і конкуруючі ф’ючерсні ETF на біткойни вижити.

ProShares Bitcoin Strategy ETF (БІТО) зараз становить 1,4 мільярда доларів, і він відстежує криптотокен через ф’ючерси. Цей тип продукту був єдиним способом для американських інвесторів додати біткойн ETF до своїх портфелів, оскільки регулятори не схвалили численні заявки на запуск ETF, що відстежують сам криптотокен.

Але Комісія з цінних паперів і бірж тепер стикається з крайнім терміном 10 січня для схвалення однієї або кількох незавершених заявок на «спотовий біткоін» ETFякі, як очікується, забезпечать інвесторам дешевший спосіб отримати доступ до біткойнів.

«Я не думаю, що після спотового запуску біткойнів у цього продукту буде багато життя», — сказав Вілл Пек, керівник відділу цифрових активів WisdomTree, який подав заявку на запуск спотового біткойн ETF. Пек це визнав біткойн ф’ючерсні ETF можуть зберегти деяку короткострокову торговельну корисність, але «якщо ви фінансовий радник або довгостроковий інвестор, я не розумію, навіщо вам це».

Це літо принесло шквал нових заявок на спотові біткойн-ETF, спричинений BlackRock і правовим ударом для SEC після федерального апеляційного суду виніс рішення проти регулятора у судовому процесі, пов’язаному з біткойн ETF, у серпні.

Регулятори США продовжують сумніватися в тому, чи підійдуть спотові біткойн ETF для інвесторів, частково через підвищений ризик того, що ціна цих часто неліквідних токенів є вразливою до маніпуляцій. Великі торгові платформи в цьому просторі підлягають низці регулятивних розслідувань, а одна з найбільших, FTX, зруйнувалася рік тому, у результаті чого цього місяця її виконавчого директора Сема Бенкмана-Фріда визнали винним у кількох звинуваченнях у шахрайстві та відмиванні грошей. Однак інсайдери все ще вважають, що регулятори затвердять спотові біткойн ETF на початку 2024 року.

Якщо це станеться, дехто вважає, що ф’ючерсні ETF і спотові ETF можуть співіснувати.

«Я думаю, що кмітливі інвестори, які не схильні до ризику, будуть тяжіти до такого продукту, як BITO», — сказав виконавчий директор ProShares Майкл Сапір, чия фірма не подала заявку на спотовий продукт. Нагляд за ринком ф’ючерсів з боку Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами та послуги з управління фондами, які надає відомий фінансовий гігант обидва пропонують підтримку моделі, яку він підтримує.

«Інвестувати безпосередньо на спотовому ринку є ризик [as opposed to BITOs] регульованих ф’ючерсних контрактів, що утримуються JPMorgan”, – сказав він.

Пек також зазначив, що сам біткойн вже може отримати кожен, хто має активи для інвестування та технічні навички для створення цифрового гаманця. Це повинно зменшити очікування щодо «великого органічного попиту прямо з воріт» на спотові біткойн ETF.

«Я переглядаю [spot bitcoin] ETF як рішення для робочого процесу в основному для каналу управління капіталом», – сказав Пек.

Компанія Cathie Wood’s Ark Investment Management і швейцарський криптоменеджер 21Shares, які є одними з компаній, які сподіваються запустити спотовий біткойн-продукт, на початку цього місяця запустили набір із п’яти цифрових активів ETF, включаючи стратегію ф’ючерсів на біткойни, що також вказує на те, що ф’ючерсні ETF все ще будуть мати роль. Кінцевий термін подачі заявки цих двох компаній на спотовий біткойн-ETF – 10 січня після неодноразових затримок щодо рішення SEC.

Потенціал для дюжини спотових біткойн-ETF підвищує перспективу запеклої боротьби за диференціацію бренду, тактики розподілу або ціни ETF. На додаток до 10 менеджерів активів, які подали заявку на запуск спотових біткойн ETF з нуля, Grayscale хоче відновити Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) вартістю 23,3 мільярда доларів як ETF — спочатку відмова SEC дозволити цей маневр. викликав позов Grayscale — у той час як бразильський керуючий активами Hashdex намагається перетворити свій існуючий ф’ючерсний ETF на біткойн у спотовий ETF на біткойн.

BlackRock, Ark Investment Management, Fidelity та Invesco є одними з емітентів, які очікують на повідомлення від SEC щодо своїх потенційних спотових ETF, які торгують на біржах, як акції, і користуються сприятливим податковим режимом. Спотові біткойн-ETF не стягуватимуть комісій, які мають нести ф’ючерсні продукти, наприклад вартість пролонгування контрактів на регулярній основі, тому очікується, що вони будуть значно дешевшими, ніж BITO та GBTC, які стягують комісію в розмірі 0,95 відсотка та 2 відсотка відповідно.

Оскільки продукти, що очікуються на розгляд, дуже схожі та можуть бути запущені всі одночасно, їхні комісії, ймовірно, стануть ключовою відмінністю порівняно з типовим запуском ETF, що може знизити витрати для інвесторів, сказав Брайан Армор, директор із дослідження пасивних стратегій у Північній Америці. в Морнінгстарі. Він зазначив, що провайдери, швидше за все, будуть боротися за інвесторів за допомогою низьких комісій, тому що «це така величезна можливість».

Source link

Поділіться своєю любов'ю