Як 80-річна Fidelity стала піонером крипто — і що буде далі після її успішного Bitcoin ETF

У 2017 році, на тлі першого повномасштабного циклу зростання криптовалюти, Вірність дозволив працівникам почати оплачувати обід у їдальні за допомогою біткойнів. Ззовні впровадження криптовалюти здавалося б дивним вибором для такої старої фірми, як Fidelity, яка була заснована в 1946 році та управляє активами на трильйони доларів.

Але під Генеральний директор Ебігейл Джонсононука засновника Fidelity Едварда Джонсона II, фірма почала займатися блокчейном, у тому числі видобуток корисних копалин Біткойн у своїх офісах з 2014 року. «Ми в Fidelity бачимо, що розвиток технологій готує нашу галузь до зриву», — сказав Джонсон у 2017 році на події, присвяченій блокчейну.

Експеримент, який дозволяє співробітникам платити за гамбургери Bitcoin Майкл О'Рейлі, президент відділу цифрових активів Fidelity, сказав, що не спрацювало Фортуна в інтерв'ю. Він пожартував, що єдині люди, які спробували це, були співробітники, які працювали над проектом. Проте ширша авантюра Fidelity щодо криптовалюти мала приголомшливий успіх.

Сьогодні фірма пропонує другий за популярністю біткойн ETF із надходженнями майже 7 мільярдів доларів США до червоного інвестиційний клас затверджено у січні створив службу зберігання біткойнів та ефірів, оскільки конкуренти намагаються наздогнати їх, і має багаторічну перевагу над такими аналогами, як BlackRock і Франклін Темплтон, які поспішають на ринок блокчейнів. Оскільки ціни на криптовалюту знову підскочили, О'Райлі та троє інших співробітників, які працюють над продуктами цифрових активів Fidelity, розповіли Фортуна що компанія тільки починає роботу.

«Для нас справа не в тому, чи з’являться цифрові активи», — сказав О'Райлі. «Це те, як ми будемо грати в космосі».

«Кваліфікований зберігач»

Бостонська компанія Fidelity, можливо, почала видобувати біткойн у 2014 році, але її перший серйозний набіг на криптовалюту відбувся в жовтні 2018 року, коли вона почала зберігати біткойн для інституційних інвесторів, першої традиційної фінансової компанії, яка запропонувала цю послугу, а наступні приходить через чотири роки с BNY Mellon. У тому ж місяці 2018 року Fidelity також запустила свою торгову платформу для біткойнів. Компанія офіційно отримано ліцензія Департаменту фінансових послуг Нью-Йорка на пропонування торговельних та депозитарних послуг наступного року.

На відміну від бірж, таких як Coinbase, продукт Fidelity працює як служба виконання, тобто Fidelity виступає контрагентом у кожній угоді та знаходить постачальників ліквідності для покупця чи продавця, а не зіставляє покупців і продавців. У 2022 році Fidelity розширила свої послуги зберігання та торгівлі, включивши ефір.

Терренс Демпсі, керівник продуктової стратегії дочірньої компанії Fidelity з цифрових активів, сказав, що цей підхід не тільки забезпечує більш послідовне ціноутворення, але й допомагає клієнтам поринути в нестабільний світ криптовалюти з більш традиційною фінансовою оболонкою. «Ми намагаємося абстрагуватися від багатьох структур ринку та нюансів криптовалюти для наших клієнтів і надати їм дуже знайомий досвід», — сказав він Фортуна.

Незважаючи на те, що найяскравішим криптопродуктом Fidelity є біткойн-ETF, платформа зберігання та торгівлі допомогла закласти основу. Як Комісія з цінних паперів і бірж дебати нормотворчість Вирішуючи, якому типу компаній слід дозволити зберігати криптоактиви — і як фірми повинні їх обліковувати — Fidelity займає унікальну позицію.

Згідно зі статутом трасту від DFS, Fidelity, ймовірно, підпадатиме під ключову категорію «кваліфікованого зберігача», який розглядає SEC, і фірма надіслала листи до агентства, яке виступає за те, щоб державні трастові компанії відповідали цьому визначенню. І як законодавці боротися з агентурою щодо суперечливого бухгалтерського бюлетеня під назвою SAB 121, який вимагатиме від зберігачів рахувати цифрові активи як зобов’язання на своїх балансах, Fidelity може вийти за рамки вказівок як непублічна звітна компанія, хоча розуміння запропонованої практики фінансовою індустрією все ще розвивається.

На відміну від публічних аналогів, Fidelity є приватною компанією, у якій сім’я Джонсон все ще володіє 49% акцій і правом голосу, згідно з даними. Документи SEC. Окрім уникнення потенційних підводних каменів SAB 121, О'Райлі сказав, що приватний статус фірми дозволяє їй мати більш довгостроковий погляд на сектори, де конкуренти трималися осторонь, такі як криптовалюта. «Те, що ми є приватними компаніями, дає нам чималу перевагу», — сказав він Фортуна.

Bitcoin ETF

Коли SEC схвалила перший список спотових біткойн-ETF у січні, вісім із 10 емітентів, які мали запустити, обрали Coinbase для зберігання своїх біткойнів, включаючи BlackRock. Єдиним винятком були VanEck, яка пішла з близнюками Winklevoss Gemini, і Fidelity, яка вибрала власну службу опіки.

Що кожен інший емітент пішов із Coinbase, яка зараз є заплутаний у судовому спорі з SEC, може здатися дивним, особливо з огляду на те, що Fidelity виступає як чітка альтернатива. Але незважаючи на те, що технічно служба опіки Fidelity є частиною окремої дочірньої компанії Fidelity Investmentsякий випускає Bitcoin ETF, він все ще є конкурентом іншим емітентам.

«Ми, як фірма, пропонуємо ETP» або біржовий продукт, сказав О'Райлі. «Часто ви не хочете віддавати активи свого ETP конкуренту».

Синтія Ло Бессетт, керівник команди Fidelity, відповідальної за ETF, сказала, що вона очікує, що це зміниться, оскільки емітенти почнуть залучати вторинних зберігачів для своїх продуктів. «Схоже, що люди думають про диверсифікацію», – сказала вона Фортуна.

Але навіть не будучи зберігачем для інших емітентів, власний ETF Fidelity процвітає. Згідно з даними Bloomberg, Wise Origin Bitcoin Fund займає друге місце за величиною припливи нових ETF майже на 7 мільярдів доларів, поступаючись лише BlackRock.

Ло Бессет вказав на структуру Fidelity як на конкурентну перевагу, яка виступає єдиним емітентом, який покладається на власні послуги зберігання та торгівлі, а також надає власний індекс для ціноутворення. «Ми розробили продукт як повну пропозицію Fidelity», — сказала вона.

На тлі спекуляцій про те, чи консолідується сфера емітентів протягом наступного року, Ло Бессетт заперечив, але сказав, що індивідуальні спонсори вирішуватимуть, чи варто продовжувати роботу завдяки масштабу їхніх продуктів. Навіть з гонка озброєнь Крім комісій, найменшефективні фонди отримали менше 400 мільйонів доларів, а станом на 25 березня WisdomTree зібрав лише близько 60 мільйонів доларів.

Що далі?

Хоча Bitcoin ETF залишається найкращим криптопродуктом Fidelity, компанія все ще планує розширювати свої пропозиції. Fidelity є однією з семи компаній, які сподіваються на це запуск спот Ether ETF через процес затвердження в SEC, хоча аналітики передбачити вони будуть відхилені до кінця травня.

Тим не менш, Ether представляє потужне нове поле для Fidelity. На відміну від Bitcoin, який працює за енергоємною консенсусною моделлю proof-of-work, Ethereum переключений до підтвердження частки в 2022 році, тобто власники ефіру можуть отримати дохід в обмін на ставку своїх активів.

Хоча Fidelity наразі не пропонує послуг стейкингу, Ло Бессетт сказав, що розглядає ітерації продуктів, які включають стейкинг. 18 березня Вірність додано поправка до його заявки на ETF, щоб включити положення, яке дозволить фонду розмістити частину своїх активів.

Регуляторна невизначеність все ще може перешкодити входу Fidelity у простір, оскільки SEC, ймовірно, відмовить у заявках на ETH ETF, і зробити ставку через недавні судові позови агентство порушило проти таких компаній, як Coinbase і Kraken, які пропонували продукти стейкинга як послуги.

Демпсі сказав, що дочірня компанія цифрових активів Fidelity також сподівається запустити послуги торгівлі та зберігання інших криптовалют. «Ми не збиралися бути магазином лише для біткойнів та Ethereum», — сказав він Фортунахоча нормативні проблеми щодо статусу безпеки різних активів, зокрема Ефір— продовжуйте ставити виклик.

Як починають конкуренти, такі як Франклін Темплтон і BlackRock токенізувати різні активи, такі як грошовий ринок коштівЛо Бессет сказала, що Fidelity вивчає потенціал токенізації, хоча вона відмовилася надати конкретні приклади.

Незважаючи на те, що Fidelity може рухатися швидше, ніж багато інших конкурентів TradFi, вона все ще знаходиться десь посередині між такими фірмами, які використовують криптовалюту, як Coinbase, і опорами, такими як Авангард. Результатом є методичний підхід, який все ще обережно ставиться до регуляторів, просуваючись далі в експерименти з блокчейном.

«У криптовалюті роки — це майже десятиліття», — сказав О'Райлі Фортуна. «Це справді дало нам перевагу».Source link

Поділіться своєю любов'ю