Як Трамп перевернувся від біткойн-скептика до «крипто-президента»

  • Дональд Трамп не завжди був прихильником криптовалюти, але нещодавно він висловив рішучу підтримку галузі.
  • Як повідомило джерело BI, політичні витрати галузі зробили криптовалюту проблемою виборів для обох сторін.
  • Прокриптова позиція колишнього президента робить біткойн «торгівлею Трампа», – сказав Бернштейн.

Під час збору коштів на передвиборчу кампанію в червні колишній президент Дональд Трамп назвав себе таким, що ще недавно здавалося малоймовірним.

«Він сказав, що стане крипто-президентом», — розповів технічний керівник Тревор Трейна, який був присутній на зборі коштів. Reuters того місяця.

Це не той титул, який кандидат від Республіканської партії вдягнув би так охоче під час свого першого терміну.

В серія твітів у 2019 році тодішній президент Трамп дав зрозуміти, що він не любить криптовалюту.

«Я не прихильник біткойнів та інших криптовалют, які не є грошима, і чия вартість дуже мінлива та базується на повітрі».

Він дотримувався цієї точки зору принаймні до 2021 року, сказавши Fox Business, що біткойн “виглядає як шахрайство.«Висловлюючи ці пункти, Трамп часто повторив, що галузь потребує жорсткого регулювання.

Проте з наближенням виборів 2024 року позиція Трампа майже повністю змінилася.

Сказавши CNBC на початку цього року, що він ні більше впевнений, що забере криптовалютуу травні він заявив, що США повинні бути промисловістю світовий лідер в просторі.

«З іншого боку, підступний Джо Байден, найгірший президент в історії нашої країни, хоче, щоб вона померла повільною та болісною смертю», — написав він у дописі на Соціальна правда.

Порівняння з його суперником від Демократичної партії може бути символічним для однієї з причин, чому криптовалюта стала таким гарячим питанням на виборах — і підвищеної уваги для обох сторін.

«Загалом очікується, що вибори будуть дуже напруженими», — сказав Business Insider головний юридичний директор tZERO Алан Конєвскі: «Там, де існує гостра конкуренція за готівку передвиборчої кампанії, і де криптовалюта та криптолобі показали, що є важливою силу також з цієї точки зору».

Цифри підтверджують точку. За словами травня репортаж Громадського громадянина, сектор криптовалют стає титаном політичного фінансування, який важко ігнорувати. Під час виборчого циклу 2024 року крипто-підтримувані супер PAC залучили понад 102 мільйони доларів, що є третім за величиною серед усіх супер PAC.

Обіцяння Трампа підтримати американських криптомайнерів або послабити регуляторні навіси надають йому доступ до свіжих коштів із галузі. Наприклад, один керівник криптографії сказав CNBC, що простір тепер готовий пожертвував 100 мільйонів доларів на свою кампанію.

«Як індустрія ми прагнемо зібрати понад 100 мільйонів доларів і привернути більше 5 мільйонів виборців до переобрання Трампа», — сказав генеральний директор BTC Inc. Девід Бейлі.

З іншого боку, зростання криптовалюти у виборчій боротьбі також пов’язано з тим, наскільки важливою стала ця тема для американської громадськості, чого раніше, можливо, недооцінювали, зазначив Конєвський.

Наприклад, про половина молодих виборців опитані Grayscale сказали, що перед голосуванням розглядатимуть криптовалютну позицію кандидата.

Все більш двопартійний характер криптовалюти також впливає на платформу президента Байдена. Він також відкрився для криптовалютних пожертвувань, а його адміністрація скоригувала підхід регуляторів до галузі.

Зростаюче політичне сприйняття криптовалют означає це це може не мати значення хто виграє в довгостроковій перспективі, сказав криптобік-мільярдер Майкл Новограц. Зусилля на підтримку промисловості також підштовхуються Конгресом, наприклад законопроект про фінансові інновації та технології.

Але в найближчій перспективі ринок здається більш впевненим у тому, що Трамп допоможе цьому сектору.

Наприкінці червня Бернстайн підкреслив, що якщо республіканці виглядатимуть більш вірогідними для перемоги на виборах у листопаді, обіцянки Трампа щодо кращого регулювання допоможуть біткойнам піднятися в четвертому кварталі.

«Якщо передвиборчі настрої зміняться більше від республіканців, криптовалюта стане основною «торгівлею Трампа», а надії на сприятливий регуляторний режим змінять наратив «випадків використання» навколо блокчейнів, таких як ETH», — пишуть аналітики.

Також важливо спостерігати за тим, як можуть змінюватися регуляторні та судові посадові особи при іншій адміністрації, зазначив Конєвський. Крім питань про те, хто керує ринковими спостерігачами, такими як Комісія з цінних паперів і бірж, крипто позови розмістили суддів у центрі, як осіб, які приймають рішення щодо питань, пов’язаних з ринком.



Source link

Поділіться своєю любов'ю