Затримки оновлення Cardano пов’язані з виваженим академічним підходом — генеральний директор

Cardano зазнав критики через затримки в розгортанні функцій і оновлень мережі. Однак така повільна каденція, здається, є знаком пошани для генерального директора Cardano Foundation Фредеріка Грегаарда, який сказав, що мережа «нудна», враховуючи академічний підхід платформи.

«Cardano нудний. Ми нудні, тому що базуємося на наукових рецензованих статтях, [and] ми ділимося цим по всьому світу», — сказав Грегаард Cointelegraph на полях недавнього саміту Cardano в Дубаї.

Генеральний директор Cardano Foundation Фредерік Грегаард (праворуч) з кореспондентом Cointelegraph Arabic Ермі Де Рамос (ліворуч) на саміті Cardano в Дубаї. Джерело: Cointelegraph

Керівник зазначив, що дослідження, які Cardano «витратив роки на виконання та реалізацію», вже використовуються деякими швидкозмінними блокчейн-платформами, чим він «неймовірно пишається»:

«Якщо вони візьмуть деякі основні принципи, які ми дослідили та винайшли, це буде добре для Землі… [and] людство в цілому, тому що це робить блокчейни більш стійкими та адаптованими по всьому світу».

Ґреґаард додав, що ця тенденція також важлива у зв’язку зі збільшенням кількості користувачів штучний інтелект (AI) це вимагатиме від галузі наявності обчислюваних даних. Він додав:

«Я кажу: «Вибачте, ми нудні». Але ми один із найстаріших проектів. Ми дуже великі… Ми є тими, хто має найбільше змін на GitHub, і ми не були недоступні понад 2000 днів… Іноді нудно добре».

Нещодавні значні оновлення Cardano, включаючи рішення для масштабування рівня 2 Hydra в травні та протокол мультипідпису Mithril на основі ставок у липні, призвели до зростання мережі після їх запуску. Зовсім недавно, у третьому кварталі 2023 року, у той час як Cardano децентралізовані фінанси (DeFi) активність залишалася незмінною, її загальна заблокована вартість (TVL) зросла на 198% з початку року, даних показує компанія Messari, що займається аналізом блокчейнів. TVL мережі, яка на початку року займала 34 місце, зараз займає 15 місце серед усіх розглянутих мереж.

У той час як екосистема готується до майбутнього Voltaire, останньої ери дорожньої карти Cardano, яка зосереджується на децентралізованому управлінні, Грегаард сказав, що рівень прагнень екосистеми щодо управління в ланцюжку «набагато вищий, ніж інші проекти», але вони намагаються взяти уроки з інші мережі, включаючи MakerDAO. Він сказав:

«Мова йде про те, щоб передати суть бачення, місії та культури Cardano. Я вважаю, що дискусія про те, скільки ви можете просувати в ланцюзі та поза ланцюгом, ймовірно, навіть більш актуальна».

Керівник додав, що Cardano продовжить проводити семінари наступного року, де спільнота зможе «перевірити, підтвердити та зробити внесок у конституційний документ».

Анотація CIP-1694. Джерело: 1694.io

Деталі семінару, як показано вище, узгоджуються з пропозицією вдосконалення Cardano 1694 (CIP-1694).

Трайбалізм у криптовалюті

Екосистема Cardano відома в космосі своєю сильною спільнотою. Однак, як і інші проекти в децентралізованому царстві, його не обійшли стороною суперечки навколо крипто-племінізму — явища, яке фрагментувало галузь.

Ґреґаард бачить у цьому сильну сторону, кажучи, що публічний блокчейн без дозволів потребує великої спільноти в усій інфраструктурі, включаючи рівень захоплення цінностей. Він додав, що вони продовжують поповнювати цю спільноту, стверджуючи, що вони зафіксували понад 200 000 нових некастодіальних гаманців на ведмежому ринку.

Керівник також сказав, що «найкраща робота» в цьому просторі відбулася в блокчейнах другого та третього поколінь, заснованих відомими діячами, що свідчить про те, що люди стежать за проектами через «спадщину», яка стоїть за ними.

Співзасновники Ethereum Чарльз Хоскінсон і Гевін Вуд, наприклад, залишили блокчейн другого покоління і створили власні платформи, а саме Cardano і Polkadot відповідно.

«Дещо з цього також пов’язане з емоціями та політикою, але це коли добре мати когось на зразок Cardano Foundation, тому що ми некомерційна організація. Нами не керують жодні засновники», — пояснив Грегаард.

«Багато людей не усвідомлюють, що цей трайбалізм трохи слабшає, оскільки ми все більше й більше бачимо масштаби та вплив і, що важливіше, важливість того, що блокчейн може привнести у світовий порядок. і суспільства в цілому», – додав він.

Що лежить попереду

За словами Грегаарда, Cardano продовжуватиме рухатися своїм поточним шляхом, щоб стати стабільною мережею, яка включатиме серію хардфорків і введення в дію CIP-1694.

«Ми змінимо основні принципи управління або виконання управління, залишаючись вірними баченню. Думаю, ви побачите багатосторонні обчислення, ZK-зведення та багато іншого».

Керівник додав, що він очікує, що багато національних держав використовуватимуть Cardano не лише на фінансових ринках, але й у міжнародній торгівлі та голосуванні, серед іншого. Він також передбачає зрілість ландшафту додатків у мережі.

Журнал: Мільярдер із нетрів 2: «Топ-10… не приносить задоволення», — каже Сандіп Нейлвал із Polygon