Банда програм-вимагачів LockBit має понад 110 мільйонів доларів невитрачених біткойнів

Відповідно до аналізу сотень криптовалютних гаманців, пов’язаних з цією операцією, банда програм-вимагачів LockBit отримала понад 125 мільйонів доларів у вигляді викупу за останні 18 місяців.

Дотримуючись Зняття LockBit Під час операції Cronos Національне агентство боротьби зі злочинністю (NCA) Великобританії за підтримки компанії з аналізу блокчейну Chainalysis виявило понад 500 активних адрес криптовалюти.

Гроші LockBit

Після зламу інфраструктури LockBit правоохоронні органи отримали 30 000 біткойн-адрес, які використовуються для управління прибутками групи від виплати викупу.

Понад 500 із цих адрес активні в блокчейні та отримали понад 125 мільйонів доларів США (за поточною вартістю біткойнів) у період з липня 2022 року по лютий 2024 року.

Розслідування виявило, що понад 2200 BTC – понад 110 мільйонів доларів США за сьогоднішнім курсом – залишилися невитраченими, коли LockBit був порушений.

У сьогоднішньому прес-релізі NCA зазначається, що «ці кошти являють собою комбінацію платежів жертви та LockBit», і що значна частина цих грошей становить 20% комісії, яку афілійовані особи сплачують розробникам програм-вимагачів.

Це означає, що загальна сума викупів, сплачених жертвами, щоб уникнути витоку даних, «набагато, набагато вища», пояснює NCA.

(Як підкреслило агентствозловмисник не завжди видаляв викрадені дані або всі їх, навіть якщо жертва заплатила викуп)

У правоохоронному відомстві кажуть, що виявлені в ході розслідування суми свідчать про те, що реальні суми викупу обчислюються сотнями мільйонів.

Варто підкреслити, що вражаючі суми відображають лише 18 місяців діяльності кіберзлочинців LockBit.

«З огляду на те, що кількість підтверджених атак LockBit за 4 роки роботи перевищує 2000, це свідчить про те, що їхній вплив у всьому світі становить кілька мільярдів доларів», – Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великобританії.

Основні моменти аналізу криптоадрес LockBit
LockBit мав понад 110 мільйонів доларів у 2200 невитрачених біткойнах
Джерело: NCA

У середині червня 2023 року Агентство кіберзахисту Америки (CISA) заявило, що LockBit відповідає за 1700 атак програм-вимагачів у США з 2020 року, і банда вимагала у жертв 91 мільйон доларів.

NCA також повідомило, що захоплення інфраструктури LockBit призвело до виявлення 85 облікових записів криптовалютних бірж, які зараз обмежені Binance, з криптовалютними активами на сотні тисяч доларів США.

Майже чотири роки в грі

LockBit з’явився у вересні 2019 року (як ABCD) і зосередився на таких відомих організаціях, як Боїнг, Королівська пошта Великобританії, Континентальний, Bangkok Airwaysі Accenture.

Вона стала найактивнішою групою програм-вимагачів, відповідальною за більшість атак цього типу в 2023 році, перемикаючись між кількома файлами зловмисного програмного забезпечення протягом багатьох років (LockBit 2.0, LockBit 3.0, LockBit Green) і a новий у роботі.

На момент свого зриву група LockBit також була найстарішою на сцені програм-вимагачів і, ймовірно, однією з найбільших із близько 200 філіями.

Правоохоронні органи 10 країн співпрацювали взяти під контроль інфраструктуру загрозикоординувати збої, збирати інформацію з серверів, проводити арештиі накласти санкції.

Незважаючи на те, що інфраструктура хакерів контролюється правоохоронними органами, лідери групи та більшість афілійованих осіб ще не встановлені.

Державний департамент США пропонує до 15 мільйонів доларів винагороди усім, хто може надати інформацію про членів банди програм-вимагачів LockBit та їхніх партнерів.

Source link

Поділіться своєю любов'ю