Біткойн відновлює висхідний тренд 2023 року після зростання ціни BTC на 26% до початку — Дослідження

Bitcoin (BTC) має завершити 2023 рік, як і почався, аналітична компанія Glassnode заявила, що в жовтні вона зросла майже на 30%.

В останньому випуску свого щотижневого бюлетеня «Тиждень On-Chain», опублікованому 24 жовтня, дослідники стверджували, що минулий тиждень «заклав основу» для зростання цін BTC.

Ціна BTC «переконливо» перевершує рівні опору

Коли цього тижня він досяг 35 200 доларів, біткойн затьмарив різні ключові лінії тренду, які раніше служили підтримкою протягом місяців.

Вони включали різні ковзні середні (MA), серед яких 200-тижнева проста MA на рівні 28 400 доларів США — класична лінія підтримки «ведмежого ринку»..

«Група довгострокових простих ковзних середніх цін знаходиться в районі 28 тисяч доларів і забезпечувала опір ринку протягом вересня та жовтня», — зазначив Glassnode.

«Після місяця зростання ринку, цього тижня бики знайшли достатньо сил, щоб переконливо подолати середні значення за 111, 200 днів і 200 тижнів».

Коментована діаграма BTC/USD із ковзними середніми даними (скріншот). Джерело: Glassnode

Таким чином, прибутковість різних когорт інвесторів значно покращилася. Так звана база витрат спекулянтів і новачків на ринку також становить близько 28 000 доларів.

«Основа собівартості короткострокового власника (STH) також тепер у дзеркалі заднього виду становить 28 тис. доларів США, що означає середній прибуток недавнього інвестора +20%», — продовжив «The Week On-Chain».

Дослідники завантажили діаграму співвідношення короткострокової ринкової вартості до реалізованої вартості (STH-MVRV), яка відстежує прибутковість монет STH. Вони відзначили, що навіть до жовтневого зростання не було помітно серйозної капітулянтської поведінки.

«У 2021-2022 роках ми можемо бачити випадки, коли STH-MVRV досягав відносно глибоких корекцій на -20% або більше», — пояснили вони.

«Хоча серпневий розпродаж дійсно досяг мінімуму в -10%, варто відзначити, наскільки дрібним є це зниження MVRV у порівнянні, що свідчить про те, що нещодавня корекція знайшла помітну підтримку, будучи попередником зростання цього тижня».

Коментована діаграма Bitcoin STH-MVRV (скріншот). Джерело: Glassnode

Біткойн «закладає фундамент» для зеленого року

Як повідомляв Cointelegraph, присутність організацій STH порівняно з їх досвідченими колегами, довгостроковими власниками (LTH), зараз історично низький.

пов’язані: Цінова модель біткойна очікує, що «фаза» 45 тисяч доларів досягне в листопаді

Незважаючи на власні проблеми з прибутковістю, LTH тепер вперше володіють більш ніж трьома чвертями доступної пропозиції BTC.

Їх базова вартість нижча, ближче до 20 000 доларів — і хоча деякі вважають, що біткойн все ще може повернутися в ту місцевістьGlassnode оптимістично дивиться на те, чим закінчиться рік.

«Значна частка пропозиції та інвесторів тепер перевищують середню беззбиткову ціну, яка знаходиться приблизно в 28 тис. дол.», — підсумували в ньому.

«Це закладає основу для відновлення висхідного тренду 2023 року. Принаймні, ринок перетнув кілька ключових рівнів, на яких, ймовірно, буде закріплена сукупна психологія інвестора, що робить наступні тижні важливими для спостереження».

Щомісячна прибутковість BTC/USD (скріншот). Джерело: CoinGlass

пер даних з ресурсу моніторингу в мережі CoinGlass, BTC/USD наразі зріс на 26% цього місяця — за стандартами жовтня, все ще відносно скромно.

Ця стаття не містить інвестиційних порад чи рекомендацій. Кожне інвестування та торгівля пов’язані з ризиком, і читачам слід провести власне дослідження, приймаючи рішення.