Верховний суд передав CBI понад 40 FIR, пов’язаних із шахрайством з біткойнами

FIRs були подані декількома відомствами, включаючи CBI та Директорат з контролю за виконанням.

Нью-Делі:

Важливою подією стало те, що Верховний суд у середу наказав передати понад 40 FIR, пов’язаних із шахрайством з криптовалютою Bitcoin, до CBI для подальшого розслідування та переніс розгляд до суду Делі.

Зауваживши, що обвинуваченим, які перебувають під заставою, не можна дозволити «задурити» поточне розслідування, суд вищої інстанції скасував свій наказ від 30 серпня 2019 року про надання їм звільнення від попереднього арешту.

Суд у складі голови судді Д. Й. Чандрачуда та суддів Дж. Б. Пардівали та Маноджа Місри заявив, що тепер обвинуваченим, якщо інші суди не випустять під заставу, доведеться звернутися за допомогою до Високого суду Делі.

У ньому сказано, що розгляд справ, у яких були зареєстровані FIR, тепер буде проводитися в спеціальному суді CBI на Рауз-авеню в Нью-Делі.

FIRs були подані декількома агентствами, в тому числі CBI та Директоратом з правозастосування, окрім місцевої поліції Махараштри, Західної Бенгалії, Делі, Чандігарха, Пенджабу, Карнатаки та Джамму і Кашміру.

Відхиляючи аж 32 клопотання, подані обвинуваченим, суд сказав: «Ми вважаємо, що звинувачення, висунуті в FIRs, заслуговують на розслідування. Здійснення юрисдикції відповідно до статті 32 не є виправданим». «Ми вважаємо, що всі FIR, про які йде мова, повинні бути передані для подальшого розслідування до CBI. Сума (1 крор рупій), передана в цей суд відповідно до тимчасового наказу, буде передана до спеціального суду CBI на Рауз-авеню, Нью-Делі”, – сказав суд.

Стаття 32 Конституції дозволяє громадянам Індії звертатися за конституційним захистом безпосередньо до Верховного суду, якщо вони позбавлені своїх основних прав.

Відкликаючи наданий раніше звільнення під заставу, суд сказав: «Ми не можемо дозволити вам зводити нанівець розслідування, не співпрацюючи зі слідчим агентством».

Старший адвокат Сіддхарт Дейв, виступаючи на захист обвинувачених, сказав, що правовий статус біткойнів є повністю «сірою зоною», і обвинувачені змушені бігати з однієї частини країни в іншу, щоб зіткнутися з органами розслідування та судами.

Додатковий генеральний соліситор Айшварія Бхаті, виступаючи для ED, сказала, що вона не проти передачі розслідування CBI та розгляду в одному суді в Делі. «Але тимчасовий захист у формі дострокової застави має піти», — сказав правоохоронець.

«Ми не розглядаємо клопотання згідно зі статтею 32… Ми дозволимо заявникам здатися та подати заяву на звичайне звільнення під заставу до відповідного суду», — усно зазначив CJI.

Суд заявив, що сума в 1 крор рупій, внесена обвинуваченим до канцелярії верховного суду як попередня умова для надання попередньої застави, має бути передана до суду першої інстанції в Делі.

Раніше суд вищої інстанції був обурений невиконанням свого попереднього розпорядження Амітом Бхардваєм, ключовим обвинуваченим, який пізніше помер. Він нібито не поділився своїм ім’ям користувача/паролем з управлінням примусового виконання.

«Чому ви не повідомили своє ім’я користувача та пароль, коли це було зареєстровано в нашій попередній ухвалі? Ми відхилимо ваше судове клопотання, якщо буде невідповідність. Верховний суд — це не якийсь окружний суд, де можна грати з постановами. Ви ви самі зробили заяву, що ви надасте ім’я користувача та паролі, і тепер є невідповідність. Це не суд Tis Hazari», – сказав суд.

28 березня минулого року суд вищої інстанції попросив Бхарадваджа надати ED ім’я користувача та пароль свого біткоін-гаманця та співпрацювати зі слідством у справі про відмивання грошей проти нього.

Суд вищої інстанції розглядав справи, пов’язані з анулюванням кількох FIR, зареєстрованих проти Аміта Бхардваджа та інших за нібито обман інвесторів по всій Індії, спонукаючи їх торгувати біткойнами після того, як вони обіцяли їм високі прибутки.

Управління правоохоронних органів заявило, що близько 47 FIR було зареєстровано проти обвинувачених за нібито обман людей по всій країні. Справи стосувалися торгівлі 87 000 біткойнів на суму 20 000 крор рупій.

Обвинуваченими у справі є Аміт Бхардвадж, двоє його братів і їхній батько.

Звинувачення проти Бхардваджа полягало в тому, що він разом з іншими обвинуваченими, які в основному є членами його сім’ї, спонукав нічого не підозрюючих людей інвестувати в біткойни за допомогою «багаторівневої маркетингової схеми» на фальшивій обіцянці забезпечити для них гарантовані 10 відсотків місячний прибуток протягом 18 місяців, сукупний прибуток 180 відсотків.

Стверджувалося, що через спонукання клієнти інвестували свої біткойни в схему, але не отримували гарантованого прибутку.

FIRs також заявили, що, щоб уникнути неминучого покарання за законом, Бхардвадж та інші обвинувачені колективно, нечесно та з навмисним наміром знищити докази, закрили фальшивий веб-сайт «gainbitcoin», через який здійснювалися інвестиції.

(За винятком заголовка, ця історія не була відредагована співробітниками NDTV і опублікована з синдикованої стрічки.)

Source link

Поділіться своєю любов'ю