Чи варто продавати біткойн зараз, коли він наближається до історичного максимуму?

У той час як деякі інвестори, здавалося, були готові зафіксувати прибуток, оскільки ціна біткоїна в середу перевищила 60 000 доларів, багато інших, здавалося, були задоволені утриманням.

Опубліковано 28 лютого 2024 року о 19:11 за східним стандартним часом.

Біткойн зламав Бар'єр $60 000колись досягнувши 9% від свого історичного максимуму — трохи більше 69 000 доларів США в листопаді 2021 року — що спонукало інвесторів задуматися, чи варто їм продавати та фіксувати прибуток чи продовжувати тримати.

Підйом домінуючої криптовалюти значною мірою підживлювався попитом з боку кількох спотових біржових фондів біткойнів (ETF), які були затверджено Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC) на початку цього року. Майже 7 мільярдів доларів надійшло до різних фондів, відповідно за даними лондонської компанії з управління інвестиціями Farside Investors. Дані показують експоненціальне зростання кумулятивних надходжень з кінця січня, незабаром після історичних схвалень.

Детальніше: Спостерігачі за біткойнами реагують на повернення BTC до позначки в 60 000 доларів

Окрім надходжень, на ціну біткоїна також можуть вплинути майбутні події подія halving – попередньо запрограмоване зниження темпів нової емісії криптовалюти, яке відбувається кожні 210 000 блоків або приблизно кожні чотири роки.

Це скорочення відбудеться десь у квітні, зменшуючи кількість нових біткойнів, згенерованих шляхом майнінгу, з 6,25 BTC до 3,125 BTC. Ця подія часто викликає підвищення ціни внаслідок зменшення пропозиції.

З огляду на те, що кількість новостворених монет скоротиться на 50%, а дані свідчать про постійну тенденцію до зростання надходжень ETF, деякі інвестори обмірковують рішення продати їх зараз або продовжити тримати свої біткойни для отримання більших прибутків у майбутньому.

«Один із наших менеджерів портфеля з декількома активами сьогодні продав трохи біткойнів», — сказав Метью Сігел Unchained. Сігел є керівником відділу досліджень цифрових активів у компанії з управління інвестиціями VanEck.

Використання MVRV для прийняття рішень про продаж

В попередня співбесіда З Unchained Сігел пояснив, як короткострокові та довгострокові інвестори використовують показник, який називається ринковою вартістю до реалізованої вартості, або MVRVщоб визначити ідеальну ціну для продажу своїх BTC.Реалізована вартість або ціна являє собою середню вартість усіх біткойнів на момент останнього переміщення цих монет у ланцюжку, подібно до вартості активу в традиційному обліку. MVRV розраховується шляхом ділення ринкової вартості біткойна на його реалізовану вартість. Коли ринкова вартість значно перевищує реалізовану вартість, інвестори, як правило, продають і фіксують прибуток.

«Ви можете подивитися на це для короткострокових власників, тих, хто тримав біткойни менше півроку», — сказав Сігел. «Найвищий рівень викиду зазвичай становить від 1,4 до 1,7x на короткостроковому MVRV».

Іншими словами, коли короткострокові інвестори стикаються з підвищенням ціни в діапазоні 40-70% по відношенню до їх базової вартості, вони зазвичай продають (раніше Сігел спостерігав, що рівень становить 1,2, що прирівнюється до продажу після зростання на 20%). Навпаки, він каже, що довгострокові інвестори хочуть набагато вищих прибутків.

Sigel надав знімок екрана з платформи ринкової інформації Glassnode, що показує «короткостроковий MVRV власника» приблизно 1,4 станом на 26 лютого, що означає, що багато короткострокових трейдерів, ймовірно, вже зафіксували свої прибутки та продали свої активи, за розрахунками Сігеля.

«У довгостроковій перспективі, як правило, продавці не матеріалізуються, доки коефіцієнт не досягне 10-кратного… і ми не наближаємося до цієї точки», – додав він.

Майкл Тангума, генеральний директор і співзасновник Onramp, орієнтованої на біткойни інвестиційної фірми, яка керує спотовим біткойн-трастом для заможних інвесторів, погоджується, що MVRV є хорошим показником для прийняття рішень щодо продажу, але наголосив на довгостроковій перспективі своєї фірми. проведення філософії.

«Ми підтримуємо дуже довгострокову тезу про те, що біткойн — це гроші», — сказав Тангума Unchained. «Фіксація прибутку, тобто обмін BTC на фіат, значною мірою суперечить цій довгостроковій тезі».

Довгострокові інвестори залишаються на місці

Хоча короткострокові інвестори дійсно можуть заробити на поточному зростанні біткойна, загальна думка полягає в тому, що довгострокові власники активу не ліквідують свої позиції за сьогоднішніми цінами. Якщо криптовалюта повинна досягти MVRV 10 до того, як довгострокові інвестори почнуть продавати, як припускає Сігел, тоді масштабний розпродаж може виявитися набагато далі.

Крістофер Калікотт, керуючий директор Trammell Venture Partners, компанії венчурного капіталу, яка інвестує виключно в біткойн-компанії, сказав Unchained, що продаж прямо зараз «здається дурною справою».

Калікотт, як і Тангума, прийняв довгострокову стратегію утримання та ухиляється від короткострокових стратегій незалежно від того, наскільки привабливим виглядає коефіцієнт MVRV.

«Ми однозначно в таборі «не продавай», — сказав Калікотт. «З огляду на кількість покупок, які відбуваються, продаж виглядає абсолютною помилкою, незалежно від того, що станеться пізніше цього року».

Калікотт також підкреслив, що історично зростання біткойнів часто досягає максимуму приблизно через 16-18 місяців після халвінгу, що в цьому випадку буде далеко в 2025 році.

«Тепер саме час подумати про те, щоб взяти трохи [profits] зі столу?» — сказав Калікотт. «Ви не можете вказувати комусь іншому, що він повинен робити, але я можу сказати вам від себе, я почувався б ідіотом, зробивши такий крок прямо зараз».Source link

Поділіться своєю любов'ю