DYdX підвищує вимоги до маржі на деяких ринках, забороняє «високоприбуткові операції»

Децентралізована криптобіржа dYdX оприлюднила нові заходи для пом’якшення ризиків, пов’язаних з торгівлею, після спалив 9 мільйонів доларів свого страхового фонду 17 листопада для покриття збитків користувачів.

Згідно з оголошенням на X (раніше Twitter), біржа підвищила вимоги до маржі на кількох «менш ліквідних ринках», що вплинуло на такі токени, як Eos (EOS), протокол 0x (ZRX), Aave (AAVE), Альгоранд (ALGO), Інтернет Комп’ютер (ICP), Monero (XMR), Tezos (XTZ), Zcash (ZEC), SushiSwap (СУШІ), THORChain (РУНА), мережевий маркер Synthetix (SNX), Enjin Coin (ENJ), мережа 1 дюйм (1 ДЮЙМ), Celo (CELO), Yearn.finance (YFI) та Ума (УМА).

17 листопада DYdX створив свій страховий фонд для покриття торгових збитків користувачів після того, як прибуткова торгівля, орієнтована на довгі позиції на токені YFI, призвела до ліквідації позицій на суму майже 38 мільйонів доларів.

Засновник DYdX Антоніо Хуліано назвав цей крок «цільовою атакою» на біржу. За його словами, відкритий інтерес YFI до dYdX зріс з $0,8 млн до $67 млн ​​за лічені дні в результаті дій однієї особи. Та сама особа, за словами Джуліано, кілька тижнів тому намагалася атакувати ринок SUSHI на dYdX.

«Ми дійсно вжили заходів для підвищення коефіцієнтів початкової маржі для $YFI до обвалу цін, але цього в кінцевому рахунку виявилося недостатньо. Актор зміг зняти хорошу суму $USDC з dYdX прямо перед обвалом цін», — написав він.

На X (раніше Twitter) команда біржі повідомила, що «високоприбуткові торгові стратегії тепер заборонені на dYdX» у посилання до мови використовувався експлуататором Mango Markets Авраам Айзенберг у своїй атаці на 116 мільйонів доларів у 2022 році.

Зараз DYdX пропонує винагороду в обмін на цінну інформацію.

Токен YFI знизився на 43% лише за кілька годин 17 листопада після зростання понад 170% у листопаді. Різке падіння знищило понад 300 мільйонів доларів ринкової капіталізації від нещодавнього зростання, відповідно до даних CoinMarketCap. Однак за останні 30 днів токен все ще отримав понад 90%, торгуючись на рівні 9190 доларів на момент написання статті.

Команда Yearn.finance не розкриває офіційних подробиць інциденту. Джерело, знайоме з цією справою, повідомило Cointelegraph, що розробники в команді не контролюють більшу частину поставок токенів, рішуче спростовуючи початкові побоювання щодо потенційного шахрайства. Твердження підтверджено даними Etherscan показ великі централізовані біржі як топ-тримачі YFI.

Журнал: Детективи блокчейнів — крах гори Маунт-Гокс став причиною народження Chainalysis