Найефективніші фонди 2023 року твердо тримаються на ставках на біткойни та мегакапіталізовані технології

«Коли у вас такий попутний вітер, часто розпізнавання активів насправді не окупається, але як тільки люди починають розуміти волатильність, диференціація за допомогою надійних методологій інвестування — це те, що почне приносити дивіденди».

Серед головних виграшів минулого року пані Вейд – пакет альтернативної криптовалюти Solana, яка також стала критичною перед тим, як на початку цього місяця регулятор США схвалив перший спот-біткойн ETF.

«Нам довелося серйозно вдарити по SOL після краху FTX», — сказала вона, маючи на увазі загибель криптовалютної біржі Сема Бенкмана-Фріда.

«Ми зменшили, але перезважили, коли стало зрозуміло, що основи все ще дуже сильні, оскільки багато людей будують на цій мережі».

Вона «обережно оптимістична» щодо 2024 року, але сказала, що інвесторам слід підготуватися до більшої волатильності.

«Я скажу це десять разів: будь ласка, проведіть своє дослідження. Управління цими активами — це спеціальна навичка, і люди не повинні сприймати це легковажно», — сказала вона.

«Не залишайте гроші на біржах, зберігайте свої активи в холодному сховищі — якщо ви не розумієте, про що я говорю, скористайтеся менеджером активів».

Фонд DigitalX Лізи Вейд став найкращим результатом 2023 року. Едвіна Піклз

Крім застережень, пані Вейд передбачила, що попереду може бути ще більше зростання не лише для біткойнів, але й для менших токенів, які все ще відстають від зростання.

«Біткойн і S&P 500 має розрив у продуктивності приблизно на 33 відсотки, я прогнозую, що цей розрив скоротиться», – сказала вона. «Крім того, ширший криптопростір має нижчу ефективність самого біткойна на 57 відсотків, я думаю, що цей розрив також скоротиться.

«Багато людей хвилювалися, що вони пропустили човен, я просто не вірю в це».

Пані Вейд додала, що невизначеність, пов’язана з великими геополітичними подіями цього року, включаючи гарячі вибори в США, також може підтримати клас альтернативних активів, який все ще розвивається.

«Для багатьох менеджерів основним символом року є геополітичний ризик і зміна політичного ландшафту.

«Не бажаючи бігати за моїми лижами, я думаю, що біткойн може стати очевидним переможцем, оскільки люди починають сприймати його як щось агностичне щодо Федеральної резервної системи та інших валют центрального банку».

Повернення дітей

Звертаючись до традиційних класів активів, це був відскок у кількох ключових американських технологічних мега-акціях – включно з Microsoft, Nvidia та Amazon – що сприяло прибутковості найефективніших фондів акцій у 2023 році.

Директор з дослідження менеджерів Morningstar Майкл Малсід сказав, що багато найбільш ефективних фондів виникли після важкого 2022 року.

«Акції технологічних компаній у США зросли завдяки перспективі штучного інтелекту, і фондам, які не мали надмірної ваги, ці акції справді важко йти в ногу з еталоном», — сказав він.

«Багато з цих фондів, які виграли від надмірної ваги позицій, відновлюються через значну слабкість».

Так сталося з Hyperion, що базується в Брісбені, і зайняла перше місце серед збирачів акцій у 2023 році. Американський інвестиційний гуру Кеті Вуд ARK Global Disruptive Innovation Fund лише на кілька відсотків, щоб повернути 69,3 відсотка.

Ці показники майже списали з рахунку складний для фонду 2022 рік, коли він впав більш ніж на 40 відсотків. Прибуток за три роки зараз становить 5,2% річних.

Марк Арнольд і Джейсон Ортман з Гіперіона зробили відскок за допомогою ШІ. Аттіла Казазар

В останньому листі Hyperion до інвесторів менеджери портфоліо Марк Арнольд і Джейсон Ортман, як ніколи, схвильовані перспективами ШІ та машинного навчання.

«Ми вважаємо, що зміна парадигми на AI та ML є реальною та може мати потенціал для створення рідкобаченої можливості збільшити вартість власного капіталу», — написала пара.

Менеджер фонду з Сіднея Лофтус Пік також був серед тих, хто отримав вигоду від ралі допомоги під керівництвом штучного інтелекту, при цьому Global Disruption Fund похвалився прибутком понад 60 відсотків минулого року.

«Я не можу сказати, що ми створювали ці позиції за останні п’ять років, знаючи, що у 2023 році раптово з’явиться штучний інтелект», — сказав головний інвестиційний директор Loftus Peak Алекс Поллак.

«Але я можу сказати, що ми володіли Nvidia і Advanced Micro Devices, а також цілою купою цих компаній, за додаткові можливості, які вони надали в ШІ».

Пан Поллак сказав, що зосередженість на пошуку технологічних руйнівників забезпечила міцну позицію фонду в 2023 році.

«Ми усвідомлювали, що генеративний штучний інтелект вже готовий, але він більший, ніж ми думали», — додав він.

«Але це не мало значення, тому що в будь-якому випадку ми вже мали найдосконаліші інструменти».

Серед найкращих обранців містера Поллака у 2024 році він вказав на їх давню ставку на американського технологічного розробника Qualcomm. Він сказав, що акції почали зростати в останні місяці, після того, як пропустили значну частину технологічного зростання, від якого виграли аналоги на початку року.

«Це тільки почалося», – сказав він.

Алекс Поллак з Loftus Peak каже, що ралі Qualcomm тільки починається. Джеймс Бріквуд

«У Qualcomm дійсно є досить велика історія, яку люди не обов’язково оцінили».

Пан Поллак сказав, що циклічне відновлення продажів техніки підштовхне ціну акцій поряд із зростанням попиту на її продукцію, оскільки генеративний ШІ проникає на апаратне забезпечення. Акції вже піднялися на 38 відсотків з кінця жовтня.

«Ми тримаємо це протягом п'яти чи шести років. У якийсь момент це була наша найбільша позиція, і ми просто її терпляче утримували».

Його переконання щодо Qualcomm є частиною ширшої тенденції, яка, на його думку, розвиватиметься у 2024 році. Подібно до точки зору пані Вейд щодо біткойнів, пан Поллак робить ставку на те, що незначне зростання фондового ринку в 2023 році пошириться на інші компанії, оскільки перехід до ШІ поширюється.

«Цього року ви побачите масове впровадження ШІ корпораціями, урядами, навчальними закладами тощо», — сказав він. «З будь-якої причини ринок повільно це вирішував».

Царський фонд коронований

У той час як біткойн-бики та технологічні фонди підняли сильний попутний вітер до великих висот у 2023 році, більш широкі австралійські фонди акцій не могли сказати того ж, головним чином тому, що вони пропустили сплеск мега-технологічних акцій США.

«Ринок справді не був сильним до мітингів Санти в кінці листопада та грудні. Багатьом австралійським фондам акцій довелося чекати до тих пір, поки не отримають прибуток», — сказав містер Малсід з Morningstar.

Це був фонд із малою капіталізацією Regal Partners Філа Кінга, який продемонстрував найсильніші показники серед австралійських фондів акцій у 2023 році, прибуток трохи більше 35 відсотків.

Regal випередив кілька інших фондів невеликих компаній, зайнявши перше місце, включно з бутиковою фірмою TAMIM Asset Management і фондом малих компаній Hyperion, орієнтованим на ASX.

Тодд Гайот, керуючий портфелем Regal Australian Small Companies Fund разом з паном Кінгом і Джеймсом Сіудом, сказав, що здатність стратегії скоротити акції допомогла їй досягти кращих результатів у рік, який виявився важким для меншої частини ринку.

Тодд Гайот, портфельний менеджер у Regal Partners, каже, що відмова від короткої позики допомогла його фонду. Оскар Колман

«Ми спостерігали, як багато акцій малої капіталізації впали на 30, 40, 50 відсотків минулого року – ви робите кілька помилок, і це багато альфа-версії, яку забирають», – сказав пан Гайо.

Фонд малої капіталізації був одним із багатьох шортселерів отримати прибуток від обвалу акцій літію на тлі тривалого падіння ціни на товар.

«Протягом останніх двох-трьох років ми досить добре працювали з літієм після того, як прийшли на ранній стадії, але більшу частину минулого року нам не вистачало», — сказав він.

«Була лише низка акцій літію, які були значно переоцінені, і здавалося, що їм знадобиться залучити капітал, що й сталося».

Не дивлячись на літій, сказав пан Гайо Regal дотримувався свого довгострокового позитивного погляду на ресурсний секторщо, на його думку, допоможе збільшити прибутки фонду.

«Ми вже деякий час вважаємо, що ресурси є дійсно привабливою частиною ринку, і ми все ще бачимо речі, які нам подобаються», — сказав він.

Містер Гайо відзначив акції WA1 Resources, що займаються критичними мінералами, і постачальника технологій аналізу Chrysos, які зросли більш ніж на 100 відсотків у 2023 році, як дві акції ресурсів, які показали хороші результати для фонду минулого року.

Містер Гайо, співрозмовник із ресурсних ігор, був серед акцій, які, за словами г-на Гайо, ще володів фондом у 2024 році, а також компанія SiteMinder, що займається бронюванням готелів, і онлайн-магазин розкішних товарів Cettire.

«Ми ще думаємо [Cettire] є вражаючим світовим лідером у цій сфері розкоші. Він нестійкий, але ми вважаємо, що він все ще може сильно зростати».

Source link

Поділіться своєю любов'ю