Чому знижка Grayscale Bitcoin Trust досягла історичного максимуму?

Ключові висновки

  • Grayscale — найбільший біткойн-фонд у світі
  • Дисконт до базового активу (Bitcoin) досяг рекордного рівня, перевищивши 50%
  • Стурбованість резервами, вищі комісії та інші перешкоди пояснюють знижку, яка, ймовірно, не скоро закриється

Дисконт до вартості чистих активів біткойн-трасту Grayscale досяг рекордного рівня. Знижка ненадовго перевищила 50%, а потім трохи знизилася до поточного рівня 48,8%.

Комісія з цінних паперів і цінних паперів (SEC) знову підтверджує свої причини відмови Grayscale у заявці на перетворення трасту на біржовий фонд.

Grayscale Bitcoin Trust є найбільшим Bitcoin фонд у світі, але він рідко торгувався на тому ж рівні, що і його базовий актив, біткойн. Наведений вище графік показує, що до цього року він торгувався з премією з моменту запуску порівняно з біткойнами.

Цей фонд дозволяє акредитованим інвесторам отримувати доступ до біткойнів, не турбуючись про зберігання чи управління своїми активами. Раніше він торгувався з премією, оскільки попит на акції різко зріс, а інституції бажали відкрити біткойни. Однак ця зручність приходить за окрему плату – і досить значну – 2%.

У 2022 році попит на відтінки сірого впаде

З березня акції Grayscale торгуються з дисконтом до біткойна. Під управлінням фонду знаходяться активи на 10,7 мільярда доларів, що становить різке падіння на 65% за останній рік, що відображає кровопролиття на криптовалютних ринках.

Але знижка до біткойна означає, що акціонери отримують вдвічі сильніший удар.

«Той факт, що Grayscale’s Bitcoin Trust зараз торгується з майже 50% дисконтом, просто жахливий для власників GBTC. Це дійсно підкреслює величезні відмінності в якості структури між різними інвестиційними механізмами», – сказав минулого тижня CoinDesk Бредлі Дьюк, співвиконавчий директор ETC Group.

Зменшення надходжень пояснюється посиленням конкуренції, оскільки було запущено багато конкурентоспроможних фондів, особливо в Європі, а також кількома заявками на біткойн ETF у США. Знижка також пояснюється тим, що інвестори не мають можливості викупити свої авуари за біткойни в трасті, але весь час стягують комісію в розмірі 2%.

Однак ці фактори зазвичай притупляються арбітражними трейдерами, які користуються дихотомією цін. Але події цього року зменшили й це.

Занепокоєння щодо запасів Grayscale

Протягом останнього місяця на ринку зросла стурбованість тим, що материнська компанія Grayscale, Digital Currency Group (DCG), може оголосити про банкрутство. Це пов’язано з проблемами крипто-брокера Genesis, материнською компанією якого також є DCG.

Genesis заперечує, що вони неминуче оголосить про банкрутство, але фірма була втягнута в Крах FTX і зараз перебуває на стадії реструктуризації. Genesis припинив виведення коштів 15 листопадатис.

Це занепокоєння посилилося питаннями про запаси Grayscale. А саме, чи вірні вони своєму слову та надійно тримають усі базові біткойни. Публікації багатьох великих криптокомпаній підтвердження резервів після кризи FTX, щоб заспокоїти страх клієнтів, Gray scale відмовився.

«З міркувань безпеки ми не робимо таку інформацію гаманця в ланцюжку та дані підтвердження загальнодоступними через криптографічний Proof-of-Reserve або іншу просунуту криптографічну процедуру обліку», — йдеться у заяві Grayscale.

Як я писав тоді, я справді не можу зрозуміти, який фактор безпеки тут є. Блокчейн побудований таким чином, щоб така інформація була доступною для громадськості.

Останні думки

Загалом, знижка підсумовує занепокоєння інвесторів щодо Grayscale, а також додаткові комісії та інші перешкоди, які існують порівняно з володінням базовим інструментом. Арбітражні угоди є саморуйнівними за своєю природою, і тому варто відмітити, що дисконт такий великий і зберігається так довго.

Знову ж таки, тут є ризик, оскільки те саме, про що я писав уже деякий час – а відсутність прозорості – означає, що не можна на 100% знати, що відбувається за лаштунками. І тому ми бачимо знижку 50%.Source link

Поділіться своєю любов'ю