Страх і сумнів законодавців спонукають до запропонованих правил щодо криптовалют у США – журнал Cointelegraph

Справжні двопартійні законодавчі зусилля рідко зустрічаються у Вашингтоні, округ Колумбія, сьогодні, але сенатори-демократи Елізабет Уоррен і Джо Манчін і сенатори-республіканці Ліндсі Грем і Роджер Маршалл зуміли зібратися разом, щоб виступити співавторами законопроекту, спрямованого на крипто-злочинність.

За словами сенаторів, Закон про боротьбу з відмиванням грошей у цифрових активах 2023 року спрямований на усунення лазівок у національних правилах боротьби з відмиванням грошей. Законопроект внесе зміни до Закон про банківську таємницю і визначив би різноманітні постачальники цифрових активів як фінансові установи.

Закон про банківську таємницю встановлює програми, вимоги до ведення записів і звітності для національних банків, федеральних ощадних асоціацій, федеральних відділень і представництв іноземних банків. Постачальники цифрових активів повинні будуть дотримуватися багатьох тих самих правил, що й традиційні банки.

Уоррен представила закон до Сенату Сполучених Штатів 27 липня 2023 року від себе та від імені сенаторів Джо Манчіна, Роджера Маршалла та Ліндсі Грема. Потім законопроект було передано до комітету Сенату з банківської справи, житлового будівництва та міських справ. Він не був проголосований усім Сенатом і не надісланий на розгляд Палати представників США. Президент Байден також не підписав його, і наразі це не є питанням закону.

Законодавство додасть кілька типів постачальників криптовалюти до списку фінансових установ США. До них належать нерозміщені постачальники гаманців, майнери та валідатори цифрових активів або інші вузли, які перевіряють транзакції третіх сторін, шукачі значень, що витягуються майнерами, інші валідатори чи учасники мережі з контролем мережевих протоколів, або майже будь-хто інший, хто сприяє або надає послуги, пов’язані з обміном. , продаж, зберігання чи позика цифрових активів.

Усі ці організації та особи підпадають під дію тих самих правил, які зараз застосовуються до фінансових установ у Сполучених Штатах. Законопроект містить винятки для тих, хто використовує розподілену книгу, технологію блокчейн або подібні технології для внутрішніх бізнес-цілей.

Крипто під федеральним контролем

Якщо законопроект стане законом, то протягом 18 місяців після його прийняття Мережа боротьби з фінансовими злочинами Міністерства фінансів США оголосить, що будь-яка особа США, яка має цифрові активи на 10 000 доларів США або один чи більше цифрових активів за кордоном, повинна буде подати звіт. Протягом того ж терміну Міністерство фінансів США запровадить контроль для пом’якшення незаконних фінансових ризиків, пов’язаних із змішуванням цифрових активів і криптовалютою з підвищеною анонімністю.

Північний вхід до будівлі казначейства США, Вашингтон, округ Колумбія. (Wiki Commons)

Протягом двох років після прийняття законопроекту Міністерство фінансів за погодженням із Конференцією наглядових органів державних банків створить орієнтований на ризик аналіз і процес перевірки для тих учасників цифрових активів, які нещодавно визначені фінансовими установами. Вони визначать, чи є адекватними зусилля з припинення відмивання грошей і протидії тероризму, що фінансується криптографією, і чи дотримуються постачальники криптовалюти та посередники новим правилам. Згодом, протягом того ж терміну, Комісія з цінних паперів і бірж і Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами проконсультуються з Міністерством фінансів з тих самих питань.

А як щодо мого улюбленого кіоску BTC?

Наступна частина законопроекту присвячена кіоскам цифрових активів. Протягом 18 місяців після ухвалення законопроекту FinCEN вимагатиме від власників і адміністраторів кіосків цифрових активів (банкоматів) подавати та оновлювати фізичні адреси своїх кіосків кожні 90 днів. Власникам кіосків також потрібно буде підтвердити особу кожного клієнта за допомогою дійсної форми державного посвідчення особи, а також вони повинні будуть збирати ім’я та фізичну адресу кожного контрагента для кожної транзакції.

Протягом 180 днів FinCEN видасть звіт про будь-які кіоски цифрових активів, які не були зареєстровані. Звіт включатиме оцінку кількості незареєстрованих кіосків, їх розташування та оцінку додаткових ресурсів, які можуть знадобитися FinCEN для їхнього дослідження.

Протягом року після набрання чинності законодавством Агентство США з боротьби з наркотиками опублікує звіт із рекомендаціями щодо зменшення торгівлі наркотиками та відмивання грошей, пов’язаних із кіосками цифрових активів.

Біткойн-банкомат у магазині алкогольних напоїв у Мілуокі, штат Вісконсін. (Wikimedia Commons)

Вплив криптоіндустрії

Грант Фондо, співголова практики цифрової валюти та блокчейну Гудвіна та колишній помічник прокурора США, каже Magazine, що «законопроект є спробою підтягнути більше гравців у галузі цифрових активів до регуляторного контролю, щоб усунути прогалини в тому, що деякі в Конгресі вважаються такими, що не охоплюються чинним регуляторним режимом».

Фондо вважає, що в разі ухвалення законодавство матиме практичний ефект у вигляді знищення децентралізованих фінансів у США шляхом застосування непрацездатного режиму для протоколів DeFi. Фондо вважає, що це законодавство накладає тягар на валідаторів і майнерів, а також сумнівається, наскільки реалістичним було б накладати банківські вимоги на компанію, що займається програмним забезпеченням, яка перевіряє транзакції блокчейну.

Читайте також


особливості

Відмовостійкий блокчейн у космосі: SpaceChain, Blockstream і Cryptosat


особливості

Шлях до прийняття біткойна вимощений цілими числами

Хадас Джейкобі, юрист Фінансової індустріальної групи Reed Smith, який раніше працював регулятором фінансового забезпечення штату Нью-Йорк, погоджується. За словами Джейкобі, закон застосовуватиме вимоги Закону про банківську таємницю, залежно від контексту, до крипто-учасників, які не є фінансовими установами.

«Цей закон можна розглядати як застосовний до програмістів та інших постачальників технологій, які створюють основу для операцій з фінансовими послугами, а не надають послуги самі», — каже Якобі.

Основний закон про банківську таємницю/механізми співпраці проти відмивання грошей. (Офіс звітності уряду США)

Хоча Якобі вважає, що існує потреба в законодавчій ясності в цьому просторі, вона ставить під сумнів, чи є головна мета законодавства — загроза криптосектору національній безпеці — взагалі актуальною. Якобі каже, що точкове регулювання постачальників послуг криптовалюти та цифрових активів є необхідним, але цифрові активи не загрожують національній безпеці.

«Однак загальне твердження про те, що цифрові активи становлять загрозу національній безпеці США, було б неточним і недалекоглядним. Зловмисники у сфері цифрових активів становлять глобальну загрозу як з точки зору національної безпеки, так і з точки зору фінансової стабільності, але індустрія цифрових активів і базові технології – ні», – каже Якобі.

Що говорять політики

У письмовій формі заяваСенатор Маршалл каже, що законопроект усуває занепокоєння США щодо національної безпеки.

«Це законодавство є питанням національної безпеки. Хакери-натхненники з таких ворогуючих країн, як Іран, Росія та Північна Корея, вчиняють проти Сполучених Штатів кіберзлочини на МІЛЬЯРДИ доларів; вони повинні бути притягнуті до відповідальності. Реформи, описані в нашому законодавстві, допоможуть нам дати відсіч і захистити наші цифрові активи за допомогою перевірених методів, яких наші вітчизняні фінансові установи дотримуються роками», — заявляє Маршалл.

Маршалл каже, що законодавство розширить обов’язки Закону про банківську таємницю, включивши вимоги «Знай свого клієнта» для постраждалих осіб, усуне «велику прогалину» з нерозміщеними цифровими гаманцями, накаже FinCEN видавати вказівки для фінансових установ щодо зменшення ризиків цифрових активів, посилить забезпечення дотримання вимог BSA розширить правила BSA про рахунки в іноземних банках, щоб включити цифрові активи, і пом’якшить ризики незаконного фінансування банкоматів цифрових активів.

Уоррен стверджує, що влада США попередила, що криптовалюта використовується для всіх видів злочинів і для антагоністичних націй, щоб уникнути санкцій США.

«Країни-ізгої, такі як Іран, Росія та Північна Корея, використовували цифрові активи для відмивання вкрадених коштів, ухилення від американських і міжнародних санкцій і фінансування незаконних програм створення зброї», — каже Воррен.

Припускаючи, що цей акт допоможе підірвати ці зусилля, Уоррен зосереджує свою заяву на ракетній програмі Північної Кореї.

«Майже половина ракетної програми Північної Кореї, наприклад, за оцінками, фінансується за рахунок кіберзлочинності та цифрових активів. У 2022 році незаконні транзакції цифрових активів склали принаймні 20 мільярдів доларів — рекорд за весь час», — пише Воррен.

Манчин запитав Демократи та республіканці об’єднаються та проголосують за законопроект. «Наше двопартійне законодавство зменшить ці ризики безпеці та вимагатиме від криптовалютних платформ дотримання тих самих правил боротьби з відмиванням грошей, яких повинні дотримуватися банки. Я закликаю своїх колег по обидва боки проходу підтримати цей закон здорового глузду, щоб захистити американців, не даючи зловмисникам використовувати криптовалюти для фінансування своєї злочинної діяльності», — каже Манчін.

Фондо не бачить, як Закон про боротьбу з відмиванням грошей може мінімізувати ризики для національної безпеки, але розуміє, як законопроект може вирішити проблеми, пов’язані з криптовалютою з підвищеною анонімністю.

Тим не менш, він хотів би, щоб ця законодавча ініціатива була добре продумана до ухвалення законопроекту. «Ніхто не хоче, щоб терористи та злочинці маскували свої фінансові операції. Але навпаки, конфіденційність є рідкісним товаром, тому важливо правильно збалансувати її з національною безпекою», – каже Фондо.

Якобі стурбований тим, що надмірне регулювання призведе до надмірності та надмірних витрат, які виснажать галузь. Вона каже, що цей закон зобов’язує FinCEN регулювати постачальників цифрових послуг як компанії з переказу грошей, хоча вона вважає, що вони вже роблять це з 2013 року. Крім того, вона каже, що більшість державних регуляторів перевіряють і реєструють їх майже стільки ж.

«Закон потенційно може порушити баланс існуючого режиму подвійного регулювання штатів і федерації в США, створивши надмірності в нагляді та перевірці бізнесу з переказу грошей, не кажучи вже про те, що індустрія цифрових активів піддається виснаженню ресурсів, дублюючим примусовим діям, – каже Якобі.

Чи стане законопроект законом?

Можна тільки здогадуватися. Палата представників тільки встає на ноги після кількох тижнів боротьби за обрання нового спікера.

Сенату США все ще потрібна супербільшість голосів, щоб схвалити майже будь-який законодавчий акт, і весь цей час члени Конгресу та президент Джо Байден надмірно зосереджені на геополітичних питаннях, таких як конфлікт Ізраїлю та ХАМАСу та війна в Україні.

Крім того, більшість політиків федерального рівня США ось-ось вступлять у сезон виборів 2024 року, коли контроль над Сенатом, Палатою представників і президентством готовий захопити.

Суперечливе законодавство, безсумнівно, зупиниться до виборів, але потенційно популярний криптовалютний законопроект може бути приємним для кандидатів з обох сторін проходу, щоб потрапити на стіл президента. Якщо Закон про боротьбу з відмиванням грошей у цифрових активах стане законом, багатьом постачальникам криптовалюти доведеться навчитися дотримуватися тих самих правил, що й традиційні фінансові установи.

Мітч Ейвен

Мітч – письменник, який розповідає про криптовалюту, політику, взаємозв’язок між цими двома та кілька інших, не пов’язаних між собою тем. Він вірить, що криптовалюта — це майбутнє фінансів, і відчуває привілей, що має можливість звітувати про це.Source link

Поділіться своєю любов'ю